Peter Chudík: Budem pokračovať v tom, čo som robil doteraz

Peter Chudík nakoniec obhájil post predsedu Prešovského samosprávneho kraja. V prípade, že druhé kolo volieb v Nitrianskom samosprávnom kraji vyhrá Milan Belica, budú obaja služobne najstaršími županmi. Víťazstvo o takmer 25 percent hlasov pred druhým Jánom Hudackým Chudíka po chvíľach napätia potešilo.

11.11.2013 11:30
Peter Chudík Foto: ,
Pomohlo mi aj to, že kampaň som svojou prácou robil už od predchádzajúcich volieb, hovorí Peter Chudík.
debata (1)

Ako hodnotíte svoje jednoznačné víťazstvo?
Splnilo sa to, čo som vravel počas celej kampane, že urobíme všetko preto, aby sme mali vyše 50 percent. Ukázalo sa, že tá práca za 12 rokov bola dobrá. Po každých voľbách bolo pomyselné vysvedčenie stále lepšie a lepšie. Pre kraj som robil to najlepšie, čo sa dalo. Chodil som aj medzi ľudí a počúval ich, a to je to najdôležitejšie. Víťazstvo v prvom kole volieb predsedu Prešovského samosprávneho kraja považujem za ocenenie našej spoločnej práce v prospech stability a rozvoja našich miest a obcí. Ďakujem každému, kto sa zúčastnil na voľbách a prejavil tým záujem o budúcnosť Prešovského kraja. Zároveň ďakujem za každý jeden hlas, ktorý prispel k môjmu štvrtému zvoleniu do funkcie predsedu Prešovského samosprávneho kraja. Túto dôveru si veľmi vážim a pokračovaním v poctivej práci chcem dokázať, že ju nesklamem. Chcem poďakovať všetkým ľuďom, ktorí prispeli k pokojnému a dôstojnému priebehu volieb do VÚC. Bezproblémové voľby ukazujú, že ľudia nášho kraja sa nedajú zatiahnuť do politických hier, ale prajú si stabilitu a spoluprácu ľudí dobrej vôle na rozvoji nášho kraja. Pomohlo mi aj to, že kampaň som svojou prácou robil už od predchádzajúcich volieb.

Aké budú vaše ďalšie kroky?
Počas kampane som nikomu nič veľké nesľuboval. Výsledky volieb nám umožnia pokračovať v začatej práci a dokončiť mnohé rozbehnuté projekty. Je dobré, keď predseda kraja dokáže spolupracovať so zastupiteľstvom, samosprávami, ako aj s vládou SR, s ktorou máme rovnaké názory na zabezpečenie rozvoja a prosperity pre všetkých ľudí nášho spoločného domova – Prešovského kraja. Nemám veľmi čo meniť, voľby ukázali jasne, že to, čo sa robilo doteraz, bolo dobré. Takže voliči podľa výsledkov ukázali to, že sú spokojní. Radosť z víťazstva je veľká, ale treba ďalej robiť a pokračovať v tom, čo som začal.

Objavovali sa aj správy o kupovaní hlasov, sú takéto hlasy veľmi dôležité?
Podľa mňa nie. Aj pred štyrmi rokmi som získal víťazstvo veľkým rozdielom a vtedy sa tiež hovorilo o tom, že sa kupovali rómske hlasy. Ten výsledok bol však aj vtedy taký jasný, že ja som takúto „zbraň“ vôbec nemusel použiť. Skôr ju používajú kandidáti, ktorí veľmi nemajú čo ponúknuť a väčšinou to pre nich aj tak dobre nedopadne.

Gratuloval vám k úspechu aj váš najväčší rival Ján Hudacký?
Stále mi chodia esemesky, prijímam telefonáty aj maily. Pán Hudacký mi zatiaľ (v nedeľu hodinu po polnoci) negratuloval. Ani nepredpokladám, že tak urobí, lebo ani pred štyrmi rokmi mi neblahoželal a ani mi absolútne nič nepovedal. Takže zrejme to ani teraz nebude inak.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #voľby #VÚC #Prešovský samosprávny kraj #Peter Chudík