Szigeti sa chváli, že zmaturoval výborne

Minister školstva László Szigeti zmaturoval so samými jednotkami. Okrem materinského jazyka - maďarčiny a slovenčiny, absolvoval skúšku dospelosti aj z dvoch prírodovedných predmetov. V štúdiu matematiky a zemepisu potom pokračoval aj na vysokej škole.

24.05.2006 11:24
debata

„Snažil som sa poctivo pripraviť na maturitné skúšky. Keď sme v pondelok začínali, nemal som úplne čisté svedomie. Ak sa dobre pamätám, maturoval som vo štvrtok zo štyroch predmetov,“ priznal sa Szigeti. Tvrdí, že v deň skladania skúšky z dospelosti mal smolu. Z troch predmetov si vytiahol otázky, o ktorých vedel, že z nich ovláda málo.

„Napriek tomu sa mi podarilo zmaturovať na štyri jednotky. Bol som veľmi šťastný. Keď sa s nami lúčil predseda komisie tak nám do života povedal veľmi peknú myšlienku – Usilujte sa o to, aby ste zo všetkého vedeli niečo, a z niečo všetko,“ zaspomínal si minister školstva.

Po rokoch si Szigeti veľmi presne spomenul aj na vytiahnuté otázky. Zo slovenčiny odpovedal na tému lyrizovaná próza, z materinskej maďarčiny to boli spisovatelia zo začiatku 20. storočia. V odpovedi na zemepise sa venoval cyklónom, anticyklónom a Austrálii a z matematiky samozrejme riešil príklad. „Rozhodnutie vybrať si pre vysokoškolské štúdium matematiku a zemepis však padlo ešte pred maturitou,“ dodal absolvent komárňanského gymnázia Szigeti.

debata chyba