Po 40 rokoch exhumovali ostatky svätca Padre Pia

04.03.2008 13:56
Padre Pio
Mnísi nad truhlou s ostatkami Padre Pia. Autor:

Odborníci v Taliansku z hrobky vyzdvihli ostatky kapucínskeho mnícha Padre Pia, ktorý zomrel v roku 1968 a v roku 2002 ho vyhlásili za svätého. Telo, v Taliansku veľmi populárneho svätca, neskôr vystavia v čiastočne sklenenej rakve, pri ktorej si môžu veriaci pripomenúť 40. výročie jeho smrti.

Podľa biskupa Domenika D'Ambrosia, ktorý ako vyslanec Vatikánu na exhumáciu dohliadal, sú telesné ostatky svätca „veľmi zachovalé.“ Biskup si dokonca neodpustil žart, že ruky Padre Pia vyzerajú „ako keby sa práve vrátil z manikúry.“

Mních, ktorého pochovali v hrobke kláštora v juhotalianskom San Giovanni Rotondo, je medzi veriacimi veľmi obľúbený. Na miesto jeho posledného odpočinku každoročne mieri až sedem miliónov ľudí.

Padre Pio sa narodil v Puglii v roku 1887 a zomrel v roku 1968. Už za svojho života, ktorý väčšinou trávil v kláštornom ústraní, bol opradený množstvom legiend, ktoré mu pripisovali nadprirodzené schopnosti. Traduje sa napríklad, že vo svojej mníšskej cele zviedol zápas s diablom, že dokázal predpovedať budúcnosť a že o hriechoch svojich „ovečiek“ vedel ešte skôr ako sa mu vyspovedali.

 Blahorečenie Padre Pia však malo aj mnoho odporcov, ktorí tvrdili, že kapucínsky „divotvorca“ bol len obyčajným podvodníkom.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku