S týmto názorom vystúpil pred britskou Kráľovskou televíznou spoločnosťou Samir Shah z vedenia spravodajskej televíznej stanice BBC. Podľa Shaha, ktorého citoval denník The Guardian, v Británii dobre nefunguje antidiskriminačná politika, ktorú sa miestne úrady snažia praktizovať už viac ako 30 rokov.
Do dôležitých funkcií vo vedení produkčných a televíznych spoločností sa tak podľa neho dostávajú stále rovnaké tipy ľudí: belosi, príslušníci strednej triedy, predovšetkým muži a najlepšie absolventi Oxfordskej nebo Cambridgeskej univerzity.
Shah tvrdí, že dôvodom zrejme nie je rasizmus mediálnych spoločností, ale jednoduchá pravda. Manažéri si ako svojich zástupcov vyberajú ľudí, ktorí sa na nich podobajú.
Podĺa Shaha je často paradoxným dôsledkom tohoto nevyváženého zastúpenia menšín v managementu televíznych spoločností skutočnosť, že počas castingu do rolí obsadzujú mnoho hercov s rôznym etnickým pôvodom. Na tom by samozrejme nebolo nič zlé, keby ich vyberali citlivo a zapadali by do kultúrneho rámca jednotlivých filmov. To sa však podľa Shaha nedeje.
Ako príklad menoval seriál EastEnders z produkcie BBC, kde producenti obsadili indických hercov namiesto hercov z Bangladéša. Práve Bangladéšania totiž podľa Shaha skutočne žijú v londýnskom East Endu, o ktorom seriál hovorí.