Číňan dostal päť mesiacov za bozk kolegyni

Päť mesiacov za mrežami strávil čínsky manažér, ktorý pobozkal kolegyňu z práce proti jej vôli. Stal sa tak prvým Číňanom odsúdeným na základe nového zákona o sexuálnom obťažovaní. Manažér, ktorého správy označujú len ako pána Liou, pozval jednu z nových zamestnankýň do svojej kancelárie v provincii S´-čchuan, aby s ňou "prerokoval pracovné záležitosti", ale potom jej povedal, že by s ňou chcel chodiť.

16.07.2008 09:38
Pery, ústa, rúž, zuby, bozk, žena Foto:
Ilustračné foto
debata

Keď ho žena odmietla, zhasol svetlá, chytil ju za krk a pobozkal ju. „Žena začala kričať, kolegovia vo vedľajšej kancelárii ju počuli a zavolali políciu,“ píše miestna tlač.

Čína zaviedla zákon proti sexuálnemu obťažovaniu v roku 2005 a podľa prieskumov z toho istého roku len 21 percent žien uviedlo, že sa nikdy so sexuálnym obťažovaním nestretli.

Čínsky vodca Mao Ce-tung síce kedysi slávne vyhlásil, že ženy „držia polovicu nebies“, v modernej Číne však dievčatá a ženy čelia diskriminácii vo všetkých fázach života počatím počínajúc – mnoho čínskych párov si necháva urobiť nelegálne potrat, ak z ultrazvuku zistia, že sa má narodiť dievčatko.

debata chyba