Fínski ministri budú asi musieť povinne cvičiť

Ministri fínskej vlády sa možno budú musieť od jesene viac venovať svojím telesným schránkam. Ak premiér Matti Vanhanen schváli návrh, ktorý predložila ministerka zdravotníctva, bude musieť on i jeho kolegovia cvičiť povinne.

17.07.2008 17:36
Vanhanen Foto: ,
Fínsky premiér Matti Vanhanen
debata

„Veľa ministrov sa venuje športu, ale mnohí rovnako ako ja nemajú po ôsmich rôznych stretnutiach a zasadnutiach denne energiu na nič iného, ako si sadnúť do kresla,“ povedala ministerka zdravotníctva Paula Risikkoová. Rozhodnutie vlády, ktoré by uložilo ministrom viac cvičiť, by tak podľa nej mohlo byť dobrým začiatkom na ceste k zdravšiemu životnému štýlu.

Ministerka Risikkoová si myslí, že vláda by mala ísť občanom príkladom. Keby sa ľudia viac venovali športu a jedli zdravšie, podarilo by sa vraj vyhnať obezitu a choroby s ňou spojené. Fínske štatistiky uvádzajú, že vlani malo v krajine nadváhu 57 percent mužov a 47 percent žien.

„Moji kolegovia prijali myšlienku s nadšením a dvaja z nich mi už povedali, že súhlasia,“ dodala ministerka. Výnimku nedostane ani minister zahraničných vecí Alexander Stubb, ktorý je našportovejším členom fínskej vlády. Minulú sobotu tento štyridsaťročný politik skončil v pretekoch v strednom triatlone na jedenástom mieste.

debata chyba