Bubnovaním k štíhlej línii

Deti s nadváhou, ktoré sa nezaujímajú o šport, by mohli schudnúť bubnovaním. Vedci zistili, že bubeníci v rockovej kapele vydajú porovnateľné množstvo energie ako profesionálni futbalisti. Ako informovala internetová stránka BBC, odborníci veria, že objav by mohol viesť k vývoju programu pre obéznych mladých ľudí bez záujmu o športovanie.

22.07.2008 15:59
bubny, ľudia, stretnutie Foto:
Ilustračné foto
debata

Na základe experimentu na bubeníkovi skupiny Blondie Clemovi Burkovi zistili, že počas hodinového koncertu jeho telo spálilo približne 400 až 600 kalórií. Jeho pulz sa po 90 minútach hrania zvýšil maximálne na 190 úderov za minútu, priemerný tep počas koncertu dosiahol 140 až 150 úderov za minútu.

Výskumný pracovník Marcus Smith z Chichesterskej univerzity informoval, že hráči na bubnoch potrebujú „mimoriadnu výdrž“. Smith tvrdí, že napriek zlému životnému štýlu rockerov, je post bubeníka namáhavý. Profesionálny futbalista v prvej lige sa podľa neho zúčastní na jednom alebo dvoch zápasov za týždeň, ale Clem odohrá sto 90-minútových predstavení za rok.

Výskum sa uskutočnil na univerzitách v Gloucestershire a Chichester. V akademickom areáli Gloucester teraz stavajú „laboratórium bubnovania“ na účely testovania ďalších profesionálnych bubeníkov.

debata chyba