Saakašvili žul svoju kravatu. Stráca nervy?

Gruzínsky prezident Michail Saakašvili stráca po prehranej vojne s Rusmi nervy. Tak to aspoň môže vyzerať zo záberu, ktorý zachytili televízne kamery a na ktorom prezident žuje svoju vlastnú kravatu. Stanica BBC odvysielala túto sekvenciu vo svojej správe a zábery z nej sa hneď dostali na videportál YouTube. Tam sa v priebehu dňa objavila už v niekoľkých desiatkach verziách a klikli si na ňu už tisícky ľudí.

17.08.2008 19:05
Michail Saakašvili Foto:
Gruzínsky prezident Michail Saakašvili.
debata

Nečakaný záber Gruzínska si nenechala ujsť ani ruská propaganda. Celoštátna televízia ORT vysielala záznam v sobotu večer a sprevádzali ho slová psychiatra: „Na obrazovke je človek s jasnými symptómami psychickej poruchy, ktorý nie je schopný kontrolovať svoje chovanie a je mimoriadne vystrašený.“

Zábery pravdepodobne vznikli pred jedným z mnohých oficiálnych televíznych príhovorov gruzínskeho prezidenta k národu a Saakašvili zrejme nevedel, že kamera už beží. Prezident sedí pred vlajkami Gruzínska a Európskej únie. V pravej ruke drží telefónne slúchadlo, v ľavej svoju červenú kravatu, do ktorej nervózne zakusuje.

debata chyba