Vyhral tri milióny dolárov, daroval ich cirkvi

Američan, ktorý po zotretí lósu zistil, že drží v ruke tri milióny dolárov (asi 51 miliónov korún), neváhal a výhru venoval svojej cirkvi, ktorá sídli neďaleko New Yorku v Port Jeffersone. Povedal to pastor Bertrand Crabbe. "Boh vložil tiket do mojich rúk," vysvetlil vraj dôvody šľachetného daru duchovnému šťastný výherca s tým, že si želá zostať v anonymi.

28.08.2008 19:49
Viera, náboženstvo, cirkev, kríž, ruženec Foto:
Ilustračné foto
debata

Štátna lotéria v stretu oznámila, že nezávislá kresťanská cirkev bude ročne dostávať najmenej 102 225 dolárov. Suma by mohla byť dokonca ešte vyššie, pretože cirkev ako nezisková organizácia má nárok na vrátenie daní. Kresťania z Port Jeffersonu sa môžu tešiť na pravidelnú apanáž až do roku 2028.

Stierací lós „Ba Da Bling“ bol podľa lotériovej spoločnosti zakúpený 19. júla. Ešte v ten istý deň vraj muž pastorovi zavolal. „Pozval si ma domov, povedal mi o výhre a o svojich úmysloch. Povedal, že chce obdarovať cirkev,“ tvrdí Crabbe.

Výhra tak pôjde v prospech 650 členov cirkvi, ktorú Crabbe založil pred troma rokmi. Pastor povedal, že by rád venoval časť výnosu z prvého roku dobročinným organizáciám. Zmienil sa o nadácii Love 146, ktorá bojuje proti otroctvu a obchodovaniu s ľuďmi. „Od budúceho roku pôjde najmenej 20 percent na charitu. Niečo si necháme na stavbu novej budovy cirkvi,“ povedal Crabbe.

debata chyba