Alfa samcom ruskej politiky je Boris Nemcov

Bývalý ruský prezident a súčasný premiér Vladimir Putin už pred kamerami obnažil svalnatý trup, samozrejme pri rybačke, mužne sa rútil na lyžiach aj v kokpite stíhačky, zostúpil do hlbín v jadrovej ponorke, mlátil súperov v džude o žinenku, strieľal z pištole a naposledy údajne dokonca zachránil televízny štáb pred rozzúrenou tigricou, ktorú zasiahol skvelou ranou z pušky uspávajúcou strelou. Napriek tomu už nie je "najviac sexy" ruským politikom.

05.09.2008 14:02
Boris Nemcov Foto:
debata

Ruský ženský časopis Sex and the City, venovaný skôr sexu ako mestu, vo svojom najnovšom čísle usúdil, že “alfa samcom“ ruskej politiky je bývalý opozičný politik Boris Nemcov. Putin sa v ankete čitateliek musel uspokojiť s druhým miestom.

Nemcov dal naposledy o sebe vedieť vlani v decembri, keď odstúpil z prezidentských volieb v prospech ďalšieho opozičného politika Michaila Kasjanova. Tento bývalý Putinov premiér, ktorý sa s Kremľom rozišiel, však nakoniec nebol pripustený do volebného súboja. Ten podľa očakávania vyhral Putinom vybraný nástupca Dmitrij Medvedev. Putin potom prešiel z prezidentského do premiérskeho kresla. Ešte skôr sa Nemcovovi pravicoví liberáli ani nedostali do parlamentu.

Útechou „najviac sexy politika“ môže byť aspoň priazeň čitateliek. Pre žurnál sa Nemcov nechal vyfotiť v posilňovni a v námorníckom tričku. Snáď preto, aby dal za pravdu tvrdeniam tlače, že „šťastím každej ženy je dieťatko od Nemcova“. Doposiaľ tak politik obšťastnil tri ženy, s ktorými má tri dcérky a jedného syna.

Putin sa ale nemusí druhým miestom príliš trápiť, jeho štáb sa údajne výsledkom ankety smeje. Šéf vlády stále ostáva najpopulárnejším ruským politikom, ktorý obnovil hrdosť Rusov na vlasť. Dokonca ho ospevujú v populárnom hite, v ktorom sa speváčky zverujú túžbou “mať muža ako Putin“, ktorý by nefajčil, nepil, nebil, odovzdával výplatu a ani od svojej ženy neutiekol. V následnej internetovej ankete už Putin vyhral.

debata chyba