Mladý muž z Hriňovej zmizol bez stopy

Pátra po ňom polícia, rodina aj kamaráti. Zatiaľ bezvýsledne. Dvadsaťosemročný Ján Hronček z Hriňovej, ktorý s kamarátom prevádzkuje vo svojom rodnom meste kaviareň, zmizol bez stopy.

Ján Hronček

Naposledy ho videli v noci zo soboty na nedeľu v Detve, kde oslavoval narodeniny a zabával sa s priateľmi. Odvtedy o ňom nikto nepočul, ani ho nikto nevidel.

Ján Hronček je podľa svojich kamarátov mladý, veselý a zhovorčivý muž, ktorý vedie bezkonfliktný život. V Hriňovej býva s mamou a so starou mamou, otec mu už nežije. Je slobodný. Prvého novembra uplynul rok od chvíle, čo v Hriňovej sprevádzkoval s kamarátom kaviareň. V pondelok to mali osláviť, no plány sa menili. „Janko bol v sobotu na diskotéke v Detve, kde sa bavil s priateľmi. Krátko pred druhou v noci mal podľa nich odísť aj s dvomi ďalšími mužmi taxíkom do Detvy. Domov však nedošiel. Zaujímavé je, že z diskotéky odchádzal bez kabáta, ktorý tam po ňom zostal.

Odišiel teda naľahko. Nepodarilo sa zistiť ani to, kto boli tí dvaja muži, ktorí s ním nasadli do taxíka,“ hovorí Hrončekov bratranec Jozef Ďurica z Hriňovej.

Znepokojená rodina ešte v nedeľu zalarmovala políciu a nezvestného mladého muža sa rozhodla hľadať aj po vlastných linkách. „Obvolali sme jeho kamarátov, rôzne podniky, no aj taxíky, no nemáme o ňom žiadne informácie,“ zdôraznil Hrončekov bratranec. Po nezvestnom už pátrali aj psovodi a záchranári, ktorí prehľadali terén medzi Detvou a Hriňovou. Tiež bezvýsledne.

Rodina i priateľa Jána Hrončeka sa obávajú o jeho život a vyzývajú ľudí, ak ho niekde videli, aby to oznámili polícii. Podľa Ďuricu sa doteraz nikdy nestalo, aby sa svojej rodine či priateľom Hronček taký dlhý čas neozval. „Pokúšali sme sa mu volať na mobil, no ten je vypnutý,“ povedal Ďurica.

Hronček neužíva žiadne lieky, takže jeho bratranec vylučuje možné zdravotné komplikácie. Po nezvestnom Jánovi Hrončekovi už polícia vyhlásila pátranie. „Polícia vo Zvolene sa obracia na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri pátraní po nezvestnom. Ten je vysoký 180 centimetrov, štíhlej postavy, má blond vlasy a modré oči. Naposledy mal na sebe oblečené čierne rifle, šedé tričko, šedý šál, obuté mal biele botasky,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
počasie, poľadovica, šmykľavo, ľad, zima, turisti, sneh, mráz

SHMÚ: Na horách hrozí silný vietor a na východe poľadovica

25.12.2016 13:48

Pred silným vetrom v horách a poľadovicou v niektorých častiach východného Slovenska varuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

spišská belá, domček, vianoce, želania

Domček vianočných želaní plní deťom sny

16.12.2016 15:00

Svoje tajné túžby napíšu na lístok, hodia do čarovného domčeka a čakajú, čo sa stane. Taký spôsob komunikácie medzi deťmi a Ježiškom vymysleli v Spišskej Belej.

Andrej Bán, výstava fotografií

Andrej Bán sa zastavil na ceste utečencov

08.12.2016 14:16

Triezvo a vecne uvažujúci fotograf predkladá verejnosti emotívne fotografie, ktoré urobil od júna 2015 do apríla 2016 v Maďarsku, Srbsku, Macedónsku a Grécku.

sýria, palmýra,

Radikáli znovu ničia historické pamiatky v sýrskej Palmýre

20.01.2017 10:31

Radikáli z takzvaného Islamského štátu (IS) v Sýrii opäť ničia historickú Palmýru.

Michael Fallon, EÚ, armáda

Britský minister obrany potvrdil, že jeho krajina podporuje Ukrajinu

20.01.2017 10:17

Minister obrany Veľkej Británie Michael Fallon ubezpečil, že v konflikte medzi Ukrajinou a Ruskom, stojí Británia pevne za Ukrajinou.

Čína, juan, mena, peniaze

Čína vlani rástla najpomalšie za 26 rokov

20.01.2017 10:11

Čína ako druhá najväčšia ekonomika sveta vlani vzrástla o 6,7 percenta, čo bol najpomalší rast za 26 rokov.

Lucia Žitňanská, extrémizmus

Vznikol nový znalecký odbor na extrémizmus

20.01.2017 09:13

Na ministerstve spravodlivosti zriadili znalecký odbor, ktorý sa bude špecializovať na extrémizmus. Znalci budú spolupracovať s políciou a so súdmi.