Mladý muž z Hriňovej zmizol bez stopy

Pátra po ňom polícia, rodina aj kamaráti. Zatiaľ bezvýsledne. Dvadsaťosemročný Ján Hronček z Hriňovej, ktorý s kamarátom prevádzkuje vo svojom rodnom meste kaviareň, zmizol bez stopy.

Ján Hronček

Naposledy ho videli v noci zo soboty na nedeľu v Detve, kde oslavoval narodeniny a zabával sa s priateľmi. Odvtedy o ňom nikto nepočul, ani ho nikto nevidel.

Ján Hronček je podľa svojich kamarátov mladý, veselý a zhovorčivý muž, ktorý vedie bezkonfliktný život. V Hriňovej býva s mamou a so starou mamou, otec mu už nežije. Je slobodný. Prvého novembra uplynul rok od chvíle, čo v Hriňovej sprevádzkoval s kamarátom kaviareň. V pondelok to mali osláviť, no plány sa menili. „Janko bol v sobotu na diskotéke v Detve, kde sa bavil s priateľmi. Krátko pred druhou v noci mal podľa nich odísť aj s dvomi ďalšími mužmi taxíkom do Detvy. Domov však nedošiel. Zaujímavé je, že z diskotéky odchádzal bez kabáta, ktorý tam po ňom zostal.

Odišiel teda naľahko. Nepodarilo sa zistiť ani to, kto boli tí dvaja muži, ktorí s ním nasadli do taxíka,“ hovorí Hrončekov bratranec Jozef Ďurica z Hriňovej.

Znepokojená rodina ešte v nedeľu zalarmovala políciu a nezvestného mladého muža sa rozhodla hľadať aj po vlastných linkách. „Obvolali sme jeho kamarátov, rôzne podniky, no aj taxíky, no nemáme o ňom žiadne informácie,“ zdôraznil Hrončekov bratranec. Po nezvestnom už pátrali aj psovodi a záchranári, ktorí prehľadali terén medzi Detvou a Hriňovou. Tiež bezvýsledne.

Rodina i priateľa Jána Hrončeka sa obávajú o jeho život a vyzývajú ľudí, ak ho niekde videli, aby to oznámili polícii. Podľa Ďuricu sa doteraz nikdy nestalo, aby sa svojej rodine či priateľom Hronček taký dlhý čas neozval. „Pokúšali sme sa mu volať na mobil, no ten je vypnutý,“ povedal Ďurica.

Hronček neužíva žiadne lieky, takže jeho bratranec vylučuje možné zdravotné komplikácie. Po nezvestnom Jánovi Hrončekovi už polícia vyhlásila pátranie. „Polícia vo Zvolene sa obracia na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri pátraní po nezvestnom. Ten je vysoký 180 centimetrov, štíhlej postavy, má blond vlasy a modré oči. Naposledy mal na sebe oblečené čierne rifle, šedé tričko, šedý šál, obuté mal biele botasky,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
hepatitída, žltačka

V obci Polomka neďaleko Brezna zaregistrovali nové ohnisko žltačky

24.03.2017 15:46

Ochorenie na akútnu vírusovú hepatitídu u dospelého muža z obce Polomka hlási za okres Brezno Regionálny úrad verejného zdravotníctva Banská Bystrica.

vtak,

Operence nad Gemerom skúmala desať rokov

21.03.2017 16:00

Rôzne druhy, rôzna veľkosť, farba a aj spev. A všetko pod jednou strechou. Nevšednú výstavu sprístupnilo nedávno Gemersko-malohontské múzeum.

Vincent Šikula

Spoznajte cesty Vincenta Šikulu. Tentoraz na výstave v Banskej Bystrici

10.03.2017 15:03

Výstavu Cesty Vincenta Šikulu si môžete prezrieť do 31. marca v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici.

Hasan Rúhání

Medvedev po rokovaní s Rúháním: ‘Otvárame novú kapitolu‘

27.03.2017 22:00

Ruský premiér Dmitrij Medvedev vyjadril v pondelok presvedčenie, že prebiehajúca návšteva iránskeho prezidenta Hasana Rúháního v Rusku otvorí novú kapitolu vo vzťahoch medzi oboma krajinami.

James Brokenshire

Severní Íri nezostavili vládu, Londýn poskytol ďalšiu lehotu

27.03.2017 21:52

V Severnom Írsku sa nepodarilo zostaviť novú vládu, potvrdili v pondelok popoludní obe strany snažiace sa o koalíciu.

Putin, Vučič

Putin zaželal Vučičovi úspech v srbských voľbách

27.03.2017 20:26

Ruský prezident Vladimir Putin v pondelok v Moskve prijal srbského premiéra Aleksandara Vučiča.

parte, Gaulieder, galanta

V prípade smrti Gauliedera zvažuje polícia aj samovraždu

27.03.2017 20:00

Celé Slovensko čaká na závery vyšetrovania tragickej smrti exposlanca Národnej rady Františka Gauliedera za HZDS. Mnohí neveria, že by si vzal život.