Jakubovo námestie čaká obnova, Staré Mesto zbiera podnety

Do konca marca sa môžu ľudia vyjadriť k plánovanej revitalizácii Jakubovho námestia v bratislavskej mestskej časti Staré Mesto.

Dobrý trh na Jakubáku
Jakubovo námestie hostilo aj obľúbený Dobrý trh.
Autor: ,

Námety od odbornej i laickej verejnosti môžu mestskej časti pomôcť pri stanovení funkčných zón pre využitie jednotlivých častí parku, ako napríklad výbeh pre psov, ihrisko na street workout, komunitné záhrady a podobne. Informovala o tom hovorkyňa Starého Mesta Nora Gubková.

Ľudia môžu na oficiálnej internetovej stránke mestskej časti odpovedať na tri otázky, ktoré následne zašlú na e-mailovú adresu jakubak@staremesto.sk alebo poštou na adresu: Kancelária starostu – referát územného plánu a rozvoja MČ Bratislava – Staré Mesto, Vajanského nábrežie 3, 814 21 Bratislava.

Otázky o Jakubáku

  • Čo sa vám v parku na Jakubovom námestí páči, čo podľa vás treba zachovať?
  • Na čo by park na Jakubovom námestí nemal slúžiť/ čo by v parku nemalo byť?
  • Čo by ste v parku na Jakubovom námestí privítali?

Podľa Gubkovej sa priestor parku rozšíri v severnej a západnej časti a návrh revitalizácie by mal zvýšiť kvalitu verejnej zelene a povrchov, zabezpečiť bezbariérovosť, zlepšiť hospodárenie s dažďovou vodou, zjednotiť a doplniť mobiliár a vytvoriť priateľské prostredie pre lokálnu komunitu a všetky vekové kategórie.

“Pri rozhodovaní o úpravách verejných priestoroch nás v prvom rade zaujíma, aká je predstava ľudí, ktorí tam žijú,“ uviedol starosta Starého Mesta Radoslav Števčík. “Participatívny proces patrí k nástrojom práce súčasnej samosprávy. Takto sme s ľuďmi hľadali budúcu podobu Šafárikovho námestia, Fajnorovho nábrežia i Južného predmestia,“ dodal Števčík. O tom, koľko peňazí pôjde na revitalizáciu námestia z rozpočtu Starého Mesta, rozhodnú poslanci miestneho zastupiteľstva.

Jakubovo námestie v bratislavskom Starom Meste pri Klemensovej ulici nesie názov po prvom bratislavskom richtárovi Jakubovi. Do roku 2007 bol park okolo neho zaradený medzi Chránené areály a je v ňom umiestnený aj Pamätník obetiam komunizmu.

Čítajte viac

dubravka, nájomné byty

Poslanci opäť žiadajú zastaviť výstavbu nájomných bytov v Dúbravke

30.03.2017 08:00

Bratislavskí poslanci opäť žiadajú primátora Nesrovnala, aby zastavil výstavbu 68 náhradných nájomných bytov pre ľudí z reštituovaných domov v Dúbravke.

primacialny palac, mestske zastupitelstvo,

Obvinený bratislavský starosta Milan J. pozastavil členstvo v poslaneckom klube

29.03.2017 14:31

Obvinený starosta bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves Milan J. pozastavil členstvo v poslaneckom klube bratislavského mestského zastupiteľstva.

Vyhodené spotrebiče

V Ružinove sa môžete prihlásiť do zberu starých elektrospotrebičov

29.03.2017 14:25

Zbaviť sa zadarmo starých elektrospotrebičov sa môžu obyvatelia bratislavskej mestskej časti Ružinov. Nahlásiť sa je treba do 5. apríla.

migranti, utečenci, Stredozomné more, člny

Nemecký minister: Z Afriky môže tento rok prísť 400 000 migrantov

30.03.2017 10:18

Až 400 000 migrantov by mohlo tento rok podľa nemeckého ministra pre rozvojovú pomoc Gerda Müllera priplávať do Európy cez Stredozemné more.

schody, peniaze, mince, prsty, investovanie, sporenie

Nálada v slovenskej ekonomike sa v marci zhoršila

30.03.2017 09:48

Nálada v slovenskej ekonomike sa v marci zhoršila. Indikátor ekonomického sentimentu klesol na 104,6 bodu.

Antonio Guterres

Šéf OSN prišiel do Iraku posúdiť humanitárnu situáciu

30.03.2017 09:47

Generálny tajomník OSN António Guterres dnes prišiel do Iraku, aby sa tam zaoberal humanitárnou pomocou, ktorú krajina potrebuje.

autobusy

Prešovčanom zakázali protest v Bratislave

30.03.2017 09:30

Občianska iniciatíva Lepší Prešov chce na protestných zhromaždeniach upozorniť na mimoriadne negatívnu dopravnú situáciu v meste.