Po páde lavíny pod Veľkým Kriváňom zahynul 37-ročný snowboardista

, 09.01.2019 16:09, aktualizované: 10.01.2019 11:50

Po páde lavíny v žľabe pod Veľkým Kriváňom vo Vrátnej doline zahynul v stredu 37-ročný Michal "Pablo" Paulovič, legenda slovenského skateboardingu a snowboardingu. Horská záchranná služba o nešťastí informovala na svojej internetovej stránke a na sociálnej sieti.

„Jeho kamaráti okamžite začali prehľadávať lavínu pomocou vyhľadávacích prístrojov, ktoré mali našťastie všetci pri sebe. Vzhľadom na nepriaznivé letové podmienky nemohla byť do záchrannej akcie nasadená posádka leteckých záchranárov. Horskí záchranári z Oblastného strediska Malá Fatra tak postupovali na miesto nehody pozemne,“ uviedla HZS.

Zasypaného muža našli podľa HZS kamaráti a vyhrabali ho spod snehu. "Bol v bezvedomí a bola potrebná okamžitá resuscitácia, ktorú vykonávali do príchodu záchranárov HZS. Tí pokračovali v oživovaní, no napriek veľkej snahe všetkých zúčastnených sa muža nepodarilo zachrániť. Telesné pozostatky nebohého muža transportovali záchranári za pomoci lanovej techniky do doliny, odkiaľ ho terénnym vozidlom dopravili do Štefanovej a odovzdali obhliadajúcemu lekárovi a príslušníkom PZ SR.

#malá fatra #Lavína #tragická smrť #Vrátna dolina #Kriváň
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku