Pád z hrebeňa v Západných Tatrách neprežil 65-ročný slovenský turista

04.08.2019 10:07

Pád z hrebeňa Otrhancov medzi Vyšnou Magurou a Ostredkom v Západných Tatrách neprežil v sobotu (3. 8.) 65-ročný slovenský turista. Horská záchranná služba (HZS) o tom informuje na svojej internetovej stránke.

Podľa HZS spadol turista približne 200 výškových metrov v komplikovanom skalnato-trávnatom teréne. „Na pomoc mu odišli horskí záchranári v dvoch skupinách. O súčinnosť požiadali aj Letku Ministerstva vnútra SR. Rýchlo sa meniace poveternostné podmienky, ktoré prevládali počas celého dňa, nedovolili vykonať záchranu pomocou vrtuľníka,“ uviedla HZS.

„Záchranári po príchode na miesto zistili, že turista utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Pomocou lanovej techniky ho transportovali zo strmého žľabu späť na hrebeň. Následne úsekom strmého lesa a rúbane do ústia Račkovej doliny, kde ho odovzdali príslušníkom Policajného zboru. Na záchrannej akcii sa zúčastnilo 17 horských záchranárov a ukončili ju o polnoci,“ dodala HZS.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Západné Tatry
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku