Mičev žaluje kotlebovca Uhríka

30.08.2017 18:35

Kandidát na župana v Banskobystrickom samosprávnom kraji Stanislav Mičev podáva žalobu na poslanca kotlebovcov Milana Uhríka.

Dôvodom sú jeho výroky, ktoré odzneli v televízii TA3 na adresu Mičeva. Poslanec Uhrík sa vyjadril, že Mičev bol „nominantom KSČ a pracovníkom ŠtB, ktorý donášal na ľudí, udával za peniaze“. Mičev Pravde poskytol stanovisko Ústavu pamäti národa (ÚPN), ktoré potvrdzuje, že to nie je pravda. Podľa ÚPN bol Mičev vedený ako kandidát tajnej spolupráce, podľa zákona osoba evidovaná v tejto kategórii nie je spolupracovníkom bezpečnostnej zložky. Mičev podáva žalobu vo veci ochrany osobnosti nielen na Uhríka, ale aj na spoločnosť C.E.N., ktorá je prevádzkovateľom TA3. Tá výroky Uhríka odvysielala.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Stanislav Mičev #Milan Uhrík
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku