Kiska o budúcnosti: Vražda zmenila pôvodné zámery, iba hlupák nemení názory

17.05.2018 17:44
Fico, poverenie na zostavenie vlady, Kiska
Predseda strany Smer Robert Fico prijal poverenie prezidenta Andreja Kisku na zostavenie novej vlády. Snímka pochádza z obdobia tesne po parlamentných voľbách v roku 2016. Autor: ,

Prezident Andrej Kiska v rozhovore hovoril o situácii na Slovensku po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice, o financovaní kampane či Kaliňákovi.

Iba hlupák nemení názory, pokiaľ sa menia okolnosti. Prezident Andrej Kiska tak v rozhovore pre portál Aktuality.sk odpovedal na otázku, či stále platí jeho výrok, že nebude zakladať politickú stranu ani nebude kandidovať do Národnej rady SR.

„Vražda vášho kolegu a jeho snúbenice zmenila moje pôvodné zámery. Ale o tom, čo spravím, potrebujem zodpovedne premýšľať a plánovať. Musím sa rozprávať s ľuďmi, a to je teraz úloha najbližších mesiacov,“ povedal prezident pre portál.

V rozhovore ďalej reagoval aj na obvinenia v súvislosti s financovaním kampane v prezidentských voľbách. "Čo sa týka firmy KTAG, došlo k pochybeniu, ako boli účtované náklady.

Vehementná NAKA

Ja som sa za túto chybu ospravedlnil a akonáhle sa chyba zistila, boli všetky nedoplatky na daniach doplatené a tento prípad som pokladal za uzavretý. Veľmi vehementne sa však do toho pustila NAKA. Po ukončení vyšetrovania som pripravený všetky podklady zverejniť," uviedol Kiska.

Na margo svojho vzťahu s bývalým predsedom vlády Robertom Ficom prezident skonštatoval, že sa vždy snažil o konštruktívnu spoluprácu.

Ficov líbling

„Na druhej strane viem, že mu bolo nepríjemné, keď som otváral témy ako zlyhávajúce ministerstvo práce v kauze Čistý deň. Keď som jasne pomenoval, že Slovensko nie je sociálny štát, pretože zlyháva v starostlivosti o tých najzraniteľnejších. Keď som povedal, že jeho líbling Robert Kaliňák by nemal byť ministrom vnútra,“ povedal prezident s tým, že toto v expremiérovi vyvolalo reakciu, že bude osobne útočiť a tento typ boja, emócií je už pre neho typický.

„Dnes je to práve on, keďže pokračuje v smršti nenávisti, obviňovania a urážok, kto bráni posunúť našu spoločnosť ďalej k lepšiemu,“ dodal prezident.

#vražda novinára #Robert Fico #Andrej Kiska
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
19,99
Flower box vintage srdce "M" červené ruže

Flower box vintage srdce "M" červené ruže

89,99
Grande farebné orchidey

Grande farebné orchidey

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk