Stratenú političku z Poltára vypočúvali policajti

, 21.04.2019 15:43

Miriam Martišová, ktorej auto sa v utorok našlo v Hrone, sa v sobotu prihlásila na polícii v Banskej Bystrici. Do jej hľadania sa zapojili policajní pátrači, záchranári, hasiči, potápači a kynológovia.

Príbuzným nahnala obrovský strach, keď jej havarované auto našli so stopami krvi v Hrone a o nej celé dni nikto nič nevedel. Poltárska okresná predsedníčka SaS, 41-ročná Martišová, zmizla bez stopy, pričom ju hľadali desiatky záchranárov. Nakoniec ju spoznal náhodný svedok v Česku, kde si vraj hľadala prácu. Nepochopiteľné správanie ženy teraz vyšetruje banskobystrická polícia.

Martišová sa v pondelok 15. apríla vracala na svojom aute Range Rover z Komárna do Poltára. Podvečer ešte stihla zavolať svojim najbližším, domov ale nedošla. V utorok o pol siedmej ráno nahlásil policajtom okoloidúci vodič opustené auto v rieke pri Žiari nad Hronom. Malo rozbité čelné sklo, interiér bol zakrvavený a našla sa v ňom aj skala.

Policajti zistili, že majiteľkou je Martišová, ktorá sa však v aute nenachádzala, nenašli ju ani nikde v okolí. Jej matka vyjadrila obavu, že dcére niekto mohol ublížiť. Objavili sa však dohady, že mala finančné problémy a preto sa zámerne chcela „stratiť“. Niektorí zase tipovali, že sa jednoducho opila, nezvládla riadenie a v panike z miesta nehody ušla.

Po troch dňoch hľadania, do ktorého sa zapojili okrem policajných pátračov tiež záchranári z Gabčíkova, hasiči, potápači a kynológovia, sa však žena našla živá a zdravá. V susednej Českej republike ju mal spoznať niekto z personálu nemocnice, kde si hľadala prácu.

„Neželala si zverejniť miesto, kde sa nachádza,“ povedala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Zároveň potvrdila, že v sobotu 20. apríla sa politička osobne prihlásila na polícii v Banskej Bystrici.

Na výsluchu mala vysvetľovať ako sa jej auto dostalo do rieky, kto ho šoféroval, prečo v ňom našli krv a skalu. „Stále je to predmetom vyšetrovania, viac sa dozvieme v najbližších dňoch,“ dodala Faltániová s tým, že ďalšie informácie k prípadu zatiaľ neposkytnú.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Miriam Martišová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Kytica Letana 14

Kytica Letana 14

64,99
Flower box biela kocka "L" červené ruže

Flower box biela kocka "L" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk