Testy vo štvrtok potvrdili koronavírus u 20 ľudí

03.07.2020 09:43

Vo štvrtok pribudlo 20 prípadov koronavírusu. Počet osôb pozitívne testovaných na ochorenie Covid-19 tak stúpol na 1 720. Laboratóriá za uplynulý deň otestovali 1 801 vzoriek, spolu urobili už 215-tisíc testov.

Chorobe nepodľahla žiadna ďalšia osoba a nevyliečil sa žiadny ďalší pacient. Celkovo sa doposiaľ uzdravilo 1 466 ľudí. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Počet hospitalizovaných pacientov podľa korona.gov.sk klesol, aktuálne je ich 9. U piatich z nich bolo ochorenie Covid-19 potvrdené. Z toho sú na jednotkách intenzívnej starostlivosti dvaja pacienti, jeden pacient potrebuje druhý deň umelú pľúcnu ventiláciu.

Desať pozitívnych prípadov pochádza z okresu Prievidza, ďalších šesť je v okrese Čadca, po jednom v okresoch Trnava, Žilina, Galanta a Senica. Medzi pozitívnymi je 11 mužov a deväť žien, sú vo veku od 4 do 64 rokov. 7-dňový kĺzavý medián zostáva na hodnote 13.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#koronavírus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku