Politológ: Matovičova politika okydávania zaberá

, 09.07.2020 10:00
Igor Matovič
Igor Matovič Autor: ,

Podľa politológa Michala Cirnera z Prešovskej univerzity bude aj po utorku komunikácia populistických strán, hlavne Sme rodina a OĽaNO, naďalej agresívna a vyvolávajúca konflikt a roztržku.

„Novinka je v tom, že predtým sa koalície aj pri sporoch snažili spolu vychádzať a napĺňať svoj program, kým pri tejto koalícii od začiatku vidíme, že v konflikte môže byť každý s každým. Je to populistická stratégia, ktorá pravdepodobne zaberá. Je to politika okydávania, po ktorom volič stráca prehľad o tom, na čej strane bola pravda, pretože každý je zablatený,“ zhodnotil Cirner.

Tento konflikt podľa neho poznačí aj budúce vzťahy v koalícii. Tie však budú tiež závislé od vývoja v opozičnom tábore.

„Tí menší partneri sa už poučili, pretože vytvorili akúsi opozíciu v rámci koalície. Ak by s ich 25 mandátmi hrozili premiérovi, vláda by nemusela existovať. Na druhej strane sa ale zdá, že aj niektorí politici z opozície by dokázali vláde vyjadriť tichú podporu pre niektoré návrhy. Preto ten vydieračský potenciál dvoch menších koaličných strán vlastne nie je až taký silný. Voči Kollárovi sa ani nikto z opozície veľmi silno nevyhraňoval. Bude to naozaj zaujímavé a môžeme očakávať, že tento nový štýl politiky bez širších straníckych štruktúr bude čoraz viac pripomínať vývoj ako v iných krajinách, kde vládnu populistické antistranícke zoskupenia, napríklad v Taliansku,“ do­dal.

VIDEO: Šeliga a Kollár sa pustili do seba – o morálke a farizejoch.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Igor Matovič #koalícia #vláda Igora Matoviča
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku