Polícia stále vyšetruje zneužitie právomoci pri Mečiarových amnestiách

28.07.2020 16:00
Vladimír Mečiar
Vladimír Mečiar Autor: ,

Polícia stále vyšetruje prípad zneužitia právomoci verejného činiteľa v súvislosti s amnestiami expremiéra Vladimíra Mečiara, ktoré udelil po únose Michala Kováča mladšieho. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Lucia Mihalíková.

Vyšetrovateľ naďalej vykonáva potrebné úkony, ktoré v súčasnosti nie je možné konkretizovať s prihliadnutím na štádium trestného konania, ako aj z dôvodu, aby nedošlo k ich zmareniu. Hneď ako to procesná situácia vo vyšetrovaní umožní, budeme verejnosť o prípade informovať, uviedla hovorkyňa.

Vyšetrovateľ obnovil trestné stíhanie pre zneužitie právomoci v kauze amnestií ešte v januári. Tak ako vtedy, ani v utorok polícia neodpovedala, či bol vo veci vypovedať aj samotný expremiér Mečiar. Vyšetrovanie zneužitia právomoci verejného činiteľa pri amnestiách bolo obnovené po tom, ako sa generálna prokuratúra nestotožnila s uznesením vyšetrovateľa, ktorý v lete minulého roku trestné stíhanie zastavil.

Podozrenie pre zneužitie právomoci verejného činiteľa pramenilo z udelenia amnestií v kauze únosu prezidentovho syna Michala Kováča ml. v roku 1995. Na tento skutok udelil Mečiar svojho času amnestie, ktoré boli v roku 2017 zrušené.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Mečiarove amnestie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku