Pokračovanie článku: Pripravených dať výpoveď je vyše 2500 lekárov, prevažne nemocničných

Premiér: O situáciu v zdravotníctve sa zaujímam, odmeňovanie zdravotníkov riešime

Premiér Eduard Heger (OĽANO) deklaruje, že sa zaujíma o situáciu v zdravotníctve, navštevuje nemocnice a aj komunikuje so zdravotníkmi. Reagoval tak na piatkovú tlačovú konferenciu zástupcov Lekárskeho odborového združenia (LOZ). To informovalo, že dať výpoveď zo služieb je pre neriešenie zlých podmienok lekárov a kritickej situácie v zdravotníctve momentálne pripravených 2511 lekárov. LOZ zároveň Hegerovi vyčíta, že si doteraz nenašiel čas na stretnutie.

„Otázku okolo odmeňovania zdravotníkov aktuálne rieši ministerstvo zdravotníctva v spolupráci s ministerstvom financií. Premiér očakáva výsledky rokovaní,“ informovala hovorkyňa predsedu vlády Ľubica Janíková.

Ministerstvo zdravotníctva tvrdí, že pracuje na tom, aby zdravotníci mali lepšie podmienky a boli za svoju prácu adekvátne ohodnotení. Poukazuje pritom na reformy nemocníc, ambulantnej siete či urgentnej zdravotnej starostlivosti. „Robíme všetko pre to, aby sa finančné ohodnotenie zdravotníkov od budúceho roka zlepšilo, zdravotníci zatiaľ ako jediní budú mať valorizované platy. Pracujeme tiež na zmenách v oblasti vzdelávania, zjednodušujeme podmienky na príchod lekárov zo zahraničia, plánujeme zaviesť inštitút dočasnej odbornej stáže, vďaka ktorej budú môcť lekári zo zahraničia skôr pracovať v systéme pri pacientovi, a mnoho ďalších krokov,“ spresnila hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

129 debata chyba
Viac na túto tému: #slovenské zdravotníctvo
Flowers