Únia Rómov a matovičovci sú v spore, podávajú na seba vzájomne trestné oznámenia

Únia Rómov na Slovensku a hnutie Slovensko (bývalé OĽaNO) sú v spore. Najprv podali 14. decembra 2023 členovia únie trestné oznámenie v súvislosti s 500-eurovým príspevkom za účasť vo voľbách, poslanec Peter Pollák ml. podal následne trestné oznámenie za ohováranie. Dnes k nemu vypovedal na polícii v Galante predseda občianskeho združenia Únia Rómov na Slovensku František Tanko.

04.03.2024 14:50
debata (119)
Rómovia volia - Trebišov a Luník IX
Video

„Vnímame ho len ako zastierací manéver z ich strany, pretože konanie Únie Rómov na Slovensku a Františka Tanka v žiadnom prípade nezakladá skutkovú podstatu trestného činu ohovárania. Naše tvrdenia o volebnej korupcii Matoviča a Pollákovcov vychádzajú len z vyhlásení ich samých a z verejne dostupných výstupov médií,“ uviedla dnes únia vo svojom stanovisku.

Zároveň sa jej členovia pýtajú, prečo dodnes príslušné orgány nezačali konať v prípade ich trestného oznámenia, ktoré krajská prokuratúra v Prešove postúpila na Úrad špeciálnej prokuratúry. „Zvažujeme a pripravujeme ďalšie právne kroky voči konaniu Pollákovcov, Matoviča a OĽANO, keďže František Tanko čelil z ich strany vyhrážkam a ohováraniu,“ dodala únia.

Rómovia naďalej tvrdia, že matovičovci im pred parlamentnými voľbami 2023 sľúbili 500 eur za účasť vo voľbách, čo spôsobilo, že mnoho Rómov volilo práve hnutie Slovensko. Sú presvedčení, že bez týchto hlasov by sa hnutie do parlamentu nedostalo. Nakoniec žiadnu odmenu nedostali, keďže Národná rada SR neschválila návrh lídra hnutia Slovensko Igora Matoviča na odmenu pre voličov za účasť vo voľbách. „Z indícii je zjavné, že konanie volebnej korupcie Matoviča a pollákovcov má charakter organizovanej zločineckej skupiny,“ tvrdia Rómovia z únie.

119 debata chyba
Viac na túto tému: #OĽaNO #Igor Matovič #Únia Rómov Slovenska #Hnutie Slovensko