Živá reťaz okolo rozhlasu: Stovky ľudí prišli podporiť RTVS

Stovky ľudí sa v stredu zúčastnili na Námestí slobody v Bratislave na proteste na podporu RTVS. Usporiadala ho iniciatíva Mier Ukrajine. Účastníci neskôr vytvorili aj živú reťaz okolo budovy rozhlasu ako vyjadrenie nesúhlasu s návrhom zákona o Slovenskej televízii a rozhlase.

27.03.2024 20:52
debata (51)
Účastníci protestného pochodu, ktorý organizuje...
Účastníci protestného pochodu, ktorý organizuje...
+8Účastníci protestného pochodu, ktorý organizuje...

Na proteste prečítali spoločné vyhlásenie občianskych iniciatív s názvom Ruky preč od RTVS. Dohromady sa pod neho podpísali občianske iniciatívy z 19 slovenských mi­est.

Riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj a ministerka kultúry Martina Šimkovičová Čítajte viac Šimkovičová zákon o RTVS odkladá. Chce počkať na vyjadrenie Legislatívnej rady vlády

„Návrh zákona o RTVS z dielne súčasnej vládnej koalície má jediný cieľ – úplné ovládnutie verejnoprávneho mediálneho priestoru a jeho využívanie na šírenie správ podporujúcich súčasnú vládnu moc a jej zahranično-politické smerovanie,“ uviedla Lucia Štasselová za iniciatívu Mier Ukrajine.

Ministerstvo kultúry SR 11. marca predložilo do skráteného medzirezortného pripomienkového konania návrh zákona o Slovenskej televízii a rozhlase. Súčasná inštitúcia by sa nemala rozdeliť, navrhuje sa však viacero zmien. Rezort v pondelok (25. 3.) informoval, že návrh zákona sa odkladá, dokým sa k nemu nevyjadrí Legislatívna rada vlády SR, a že vzhľadom na počet pripomienok a komplexnosť problematiky aktuálne pracuje na dopracovaní nového zákona.

Šimkovičová, Danko a Taraba k zmenám v RTVS
Video
51 debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS