Štrajk odhlasovali aj piloti Ryanairu v Holandsku

31.07.2018 17:17
letisko, lietadlo, ryanair
Ryanair. Ilustračné foto. Autor: ,

Piloti írskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair v Holandsku odhlasovali štrajk. Vyslovilo sa zaň takmer 96 percent pilotov leteckého prepravcu v krajine. Odborová organizácia holandských pilotov VNV vo vyhlásení uviedla, že hoci vyjednávania s manažmentom o kolektívnej zmluve pokračujú, piloti prestávajú dúfať v pozitívny výsledok.

Organizácia VNV tiež vyhlásila, že Ryanair sa potrebuje „prebudiť“ a štrajk v Holandsku je pravdepodobne jediným riešením. Informoval o tom portál írskej rozhlasovej a televíznej spoločnosti RTÉ.

Piloti Ryanairu v Írsku smerujú k tomu, že v piatok už štvrtýkrát vstúpia do 24-hodinového štrajku a nemecká odborová organizácia Vereinigung Cockpit v pondelok potvrdila, že jej členovia pracujúci pre Ryanair 96 percentami hlasov podporili štrajk. Nemeckí piloti od firmy žiadajú, aby do 6. augusta predložila „prijateľné“ návrhy.

Generálny riaditeľ Ryanairu Michael O'Leary však podľa portálu rte.ie varoval, že je pripravený presunúť viac pracovných miest do Poľska, alebo v prípade nutnosti zredukovať počet pracovných pozícií na ktoromkoľvek trhu, ak štrajky firme spôsobia ďalšie škody.

#Holandsko #štrajk #Ryanair #letecká doprava
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku