Starosta Nového Mesta Rudolf Kusý odovzdal kandidačnú listinu na post predsedu BSK

05.09.2017 19:00
rudolf kusý
Starosta Nového Mesta Rudolf Kusý. Autor: ,

Starosta bratislavskej mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý odovzdal kandidačnú listinu na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja, o ktorý sa bude uchádzať ako nezávislý kandidát. Kusý odovzdal 12 431 podpisov občanov na podporu svojej kandidatúry.

Svoju kandidatúru oznámil oznámil koncom februára s tým, že vo voľbách chce ľuďom ponúknuť svoje skúsenosti z vedenia samosprávy v bratislavskom Novom Meste. Stavať ju chce napríklad na tom, že do rozhodovania o projektoch, ktoré bude kraj riešiť, plánuje zapojiť aj starostov obcí a primátorov miest. Volebný program má podľa neho vybudovaný na troch pilieroch – kraj musí slúžiť ľuďom, a preto sa chce sústrediť na odstránenie dlhov z minulosti, ďalej na zlepšenie súčasného života a na rozvojové projekty. Patria sem napríklad opravy zanedbaných škôl či ochrana a služby dôchodcom, či budovanie športovísk pre verejnosť.

Rudolf Kusý je slovenský komunálny politik, občiansky aktivista a v súčasnosti starosta mestskej časti Bratislava – Nové Mesto. Na post starostu kandidoval ako nezávislý a tento post zastáva od 23. decembra 2010.

Kandidatúru na predsedu BSK v novembrových voľbách do VÚC oficiálne ohlásili Milan Ftáčnik (nezávislý), Juraj Droba (SaS), Jozef Uhler (nezávislý), Rastislav Blaško (nezávislý), Martin Jakubec (nezávislý), Ľubomír Kolárik (nezávislý), starosta bratislavských Vajnôr Ján Mrva a súčasný predseda BSK Pavol Frešo (nezávislý). S podporou strán Most-Híd, SKOK a Strany zelených (SZ) bude na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja kandidovať aj Daniel Krajcer.

Voľby do vyšších územných celkov budú 4. novembra. Poslanci NR SR na jar schválili novelu zákona o podmienkach výkonu volebného práva, ktorá stanovuje jednokolovú voľbu predsedov samosprávnych krajov. To znamená, že predsedom samosprávneho kraja sa stane ten z kandidátov, ktorý získa najviac platných hlasov.

#Rudolf Kusý #BSK #voľby do VÚC
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk