Tragédia v Košiciach: Pri požiari zahynula jedna osoba, dve z horiaceho bytu vyskočili

Jedna osoba prišla o život a dvoch ľudí v bezvedomí previezli do nemocnice v súvislosti s nedeľným požiarom bytu v Košiciach, uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Košiciach Jana Matis Libová.

04.06.2023 15:35
SR Košice HaZZ požiar obeť byt KEX Foto: ,
Na snímke byt po požiari na Ulici Slobody v Košiciach v nedeľu 4. júna 2023.
debata

Požiar vypukol predpoludním v byte na prízemí na Ulici Slobody. „U jednej osoby, ktorú našli v byte, bol konštatovaný exitus. Dve osoby vyskočili z bytu a boli v bezvedomí. Či sa nadýchali splodín horenia alebo o akú príčinu išlo, zatiaľ nie je známe. Prevezení boli do nemocnice,“ spresnila.

Požiar v byte má jednu obeť, dvaja ľudia skončili v bezvedomí
Video
Zdroj: TASR

Ako TASR informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, bez známok života bol nájdený 67-ročný muž. Do nemocnice previezli dvojicu mužov vo veku 28 a 60 rokov. „Ostatní ľudia, nachádzajúci sa v bytoch obytného domu, boli evakuovaní. Policajti miesto udalosti zabezpečili pred vstupom nepovolaných osôb do blízkosti požiaru, v súčasnej dobe sa na mieste nachádza už aj zisťovateľ príčin vzniku požiarov HaZZ, ktorý vykonáva obhliadku miesta v súčinnosti s Policajným zborom,“ uviedla.

Na snímke byt po požiari na Ulici Slobody v...
Na snímke byt po požiari na Ulici Slobody v...
+4Na snímke byt po požiari na Ulici Slobody v...

„Požiar je už pod kontrolou a zlikvidovaný. Na mieste bolo päť kusov techniky,“ dodal operačný dôstojník KR HaZZ v Košiciach.

debata chyba
Viac na túto tému: #Košice #požiar