Rebeli prepadli a zabili troch kolumbijských prokurátorov

12.07.2018 07:03
Kolumbia, vojak, strelec, FARC
Bojovník z radov Revolučných ozbrojených síl Kolumbie (FARC) prichádza do tábora pri El Diamante v Yari Plains. Autor: ,

Troch kolumbijských súdnych vyšetrovateľov zabili v stredu na juhu Kolumbie pri hranici s Ekvádorom. Podľa tamojších úradov stoja za útokom členovia disidentského krídla demobilizovanej ľavicovej povstaleckej organizácie Revolučné ozbrojené sily Kolumbie (FARC).

Agentúra AP s odvolaním sa na úrady uviedla, že vyšetrovatelia sa viezli v aute, keď ich ozbrojenci prepadli a vozidlo zapálili. Dvaja zahynuli v plameňoch. O tom, ako zomrel ich kolega, sa úrady nezmienili.

Nie je známe, čo muži vyšetrovali. Pracovali na hlavnej prokuratúre v južnej provincii Nariňo, kde je najväčšia úroda nezákonne pestovanej koky.

Podľa úradov disidentské krídlo FARC stojí za súčasnou vlnou násilia súvisiaceho s drogami, ale aj za marcovým únosom troch ekvádorských žurnalistov, ktorých našli neskôr mŕtvych.

Toto krídlo vedie bývalý veliteľ FARC strednej úrovne Walter Arizala alias Guacho, po ktorom intenzívne pátra armáda s podporou Spojených štátov.

#kolumbia #FARC #atentát
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Elite červené ruže v pletenom srdci

Elite červené ruže v pletenom srdci

89,99
Grande farebné orchidey

Grande farebné orchidey

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk