Záchranárska loď Ocean Viking má na svojej palube už 109 migrantov

17.09.2019 18:45

Humanitárna loď Ocean Viking vyzdvihla v utorok pri brehoch Líbye z člna ďalších 61 migrantov. Na palube tejto lode je tak celkovo 109 migrantov vrátane 22 detí. Išlo už o druhú záchrannú operáciu v rámci jedného dňa, informovala agentúra AP.

Druhú loď vo vodách Stredozemného mora zbadalo prieskumné lietadlo, ktoré následne upovedomilo líbyjské úrady a loď Ocean Viking. Plavidlo prevádzkujú humanitárne organizácie Lekári bez hraníc (MSF) a SOS Mediterranée.

Predtým v tento deň táto záchranárska loď vyzdvihla približne 100 kilometrov od líbyjského pobrežia z preplneného dreveného člna približne 48 ľudí. Skupina migrantov, medzi nimi aj päť žien a deväť detí, bola spozorovaná necelých 24 hodín po tom, ako Ocean Viking obnovila svoje pátracie operácie pri pobreží Líbye. Migranti sa často pokúšajú dostať na chatrných plavidlách z Líbye cez Stredozemné more do Európy.

Z palube lode Ocean Viking predtým vystúpilo 82 migrantov na malom talianskom ostrove Lampedusa, ktorý sa nachádza medzi Sicíliou a Tuniskom.

Súčasťou novej talianskej koaličnej vlády sú stredoľavicoví demokrati, ktorých lídri požadujú humánnejší prístup k záchranným člnom v Stredozemnom mo­ri.

Exminister vnútra Matteo Salvini z krajne pravicovej strany Liga Severu presadzoval tvrdý postoj voči migrantom.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Stredozemné more #migranti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku