Na talianskom ostrove Capri sa zrútil z cesty autobus a dopadol k pláži

Autobus verejnej dopravy na talianskom ostrove Capri vo štvrtok prerazil ochranné zábradlie na ceste a dopadol do oblasti plážového letoviska. Jeho vodič zomrel, viacero ďalších osôb utrpelo zranenia. Oznámili to hasiči a starosta mestečka Capri, na ktorých sa odvolala tlačová agentúra AP.

22.07.2021 18:18
Taliansko Capri autobus zrútenie pláž vodič úmrtie Foto:
Autobus verejnej dopravy na talianskom ostrove Capri, ktorý prerazil ochranné zábradlie na ceste a dopadol do oblasti plážového letoviska vo štvrtok 22. júla 2021. Jeho vodič zomrel, viacero ďalších osôb utrpelo zranenia.
2

Hasiči na Twitteri napísali, že v autobuse sa viezlo 11 ľudí. Vozidlo zišlo z cesty neďaleko obľúbenej turistickej oblasti ostrova s názvom Marina Grande. Ostrov Capri sa nachádza v Neapolskom zálive v regióne Kampánia v južnom Taliansku.

Starosta mestečka Capri Marino Lembo pre taliansku štátnu televíziu povedal, že vodič autobusu zomrel krátko po havárii. Vážne zranenia utrpeli štyria cestujúci, vrátane dieťaťa, ktoré vrtuľník previezol z ostrova do nemocnice v Neapole. Správu priniesli talianske médiá.

Menej závažné zranenia utrpelo niekoľko ďalších pasažierov, dodali talianske médiá.

Štátna televízia uviedla, že autobus sa zrútil z cesty do hĺbky približne päť-šesť metrov. Autobus podľa dostupných informácií prerazil niekoľko stavieb a dopadol mimo miesta, kde sa slnili ľudia.

Talianske médiá informovali, že niektorí návštevníci pláže po tom, ako začulo hlasné zvuky havárie, inštinktívne skočili do mora a ponorili sa, aby sa chránili.

Starosta Capri podľa denníka La Repubblica povedal, že príčina nehody nie je zatiaľ známa.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
2 debata chyba
Viac na túto tému: #Taliansko #nehoda autobusu #Capri