Nie som scientológ. Bodka, hovorí Kiska

Pravda.sk | 18.03.2014 11:24, aktualizované: 
Andrej Kiska Foto: ,
Andrej Kiska, kandidát na prezidenta.
Nie som scientológ, bezpečnostné riziko pre Slovensko predstavuje premiér a prezidentský kandidát Robert Fico (Smer). V reakcii na premiérove vyjadrenia to vyhlásil Andrej Kiska, ktorý sa necíti byť bezpečnostným rizikom pre Slovensko.

„Toto je typická hra premiéra, bojí sa, že prehrá. Bezpečnostné riziko pre našu krajinu je premiér, lebo nevie riešiť problémy ľudí. Nespokojnosť tu narastá a to je riziko,“ povedal na tlačovej konferencii v Bratislave prezidentský kandidát Kiska. Dodal, že zváži ďalšie trestné oznámenie na Fica.

„Nie som scientológ. Bodka,“ povedal na novinársku otázku, aký je jeho vzťah k sekte a čo hovorí na tvrdenia Fica, že „scientológov pozná, komunikuje s nimi a stretáva sa s nimi“. Kiska popiera akékoľvek Ficove obvinenia, tvrdí, že scientológia ho nezaujíma. Potvrdil, že vlastníka školy manažmentu Rona Hubbarda Ladislava Pavlíka pozná ako osobu, odmieta ale prepojenie na scientológiu. „Nikdy som sa o to nezaujímal. Nenechajme sa vtiahnuť do premiérových hier,“ zopakoval Kiska. Na otázku, či podľa neho nie sú scientológovia bezpečnostné riziko, povedal, že nevie, čo to scientológia je.

Pokiaľ ide o jeho prednášku v škole zakladateľa scientológie Rona Hubbarda, povedal, že „na žiadnej takejto škole neprednášal“. Dodal, že k stovkám svojich prednášok sa už vyjadroval, ľudí, ktorým prednášal, si nikdy nelustroval. „A popieram tieto bludné obvinenia premiéra zo spojenia s akoukoľvek sektou,“ vyhlásil Kiska. Na otázku, či počul o internom pravidle scientológov, že môžu klamať o tom, či patria k scientológii, povedal, že sa o to nikdy nezaujímal a nie je scientológ.

Kiska vyzýva premiéra, aby diskutoval o problémoch Slovenska a nedával „krivé obvinenia“. Nechce, aby kampaň pred druhým kolom prezidentských volieb bola o byte na Vazovovej, emisných zmenkách či hlase podobnému Ficovi. „Budem sa pýtať, či naozaj splnil sľuby, ktoré dal ľuďom. Budem sa ho pýtať, ako sa ľuďom žije, prečo krajina stagnuje,“ uviedol Kiska. Volá po férovej diskusii s protikandidátom Ficom. „Hovorme o tom, ako vidíme Slovensko a prezidenta,“ povedal s tým, že chce byť nestranícky kandidát, ktorý bude protiváhou vláde a bude sa zastávať ľudí.

Kiska chce byť prezidentom pre všetkých občanov, vrátane menšín. V súvislosti s ponukou politických strán na podporu povedal, že chce zostať nezávislým kandidátom. Politikov žiada o to, aby ľudí presviedčali, nech prídu voliť. Kiska sa pokúsi aj v najbližších dňoch presviedčať ľudí, že on je správna voľba a že treba zabrániť jednej strane, aby ovládla všetky funkcie na Slovensku. „Nepremárnime čas, dnes sme blízko k tomu, aby jedna strana neovládla všetko,“ uzavrel.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ