Pribudol rekordný počet úmrtí. Podľa Matoviča vírus nezosilnel

Pravda, SITA | 16.12.2020 10:09, aktualizované: 
Trebišov  Odberné Miesto Koronavírus Foto: ,
Ozbrojené sily SR sa pripojili k výzve ministerstva zdravotníctva a otvorili pre verejnosť 18 odberných miest v pracovných dňoch. Na snímke testovanie antigénovými testami v Trebišove. 15.12.2020
Na Slovensku v utorok pribudlo 3 565 pozitívne testovaných na ochorenie Covid-19 formou RT-PCR testov. Identifikovali ich zo 16 717 vykonaných testov. Ochoreniu podľahlo ďalších 58 osôb, čo je doteraz najvyššie číslo. Vyliečilo sa ďalších 1 281 pacientov. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií.

Ministerstvo zdravotníctva SR dopĺňa, že v utorok zároveň pribudlo aj 4 397 pozitívne testovaných antigénnymi testami. Najviac pozitívne testovaných bolo v Trenčianskom kraji (595). Viac ako 500 prípadov ešte eviduje aj Žilinský kraj (528). Za nimi nasledujú Trnavský (492), Nitriansky (461), Bratislavský (423), Prešovský (411) a Banskobystrický kraj (336) a najmenej prípadov hlási za utorok Košický kraj (319). Medzi pozitívnymi je 1 653 mužov a 1 912 žien.

V nemocniciach je podľa údajov rezortu zdravotníctva hospitalizovaných 2 319 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 2 105 ľudí. Na JIS je 160 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 150 osôb. Celkovo sa z ochorenia zotavilo 101 584 ľudí. Na Slovensku sa doteraz vykonalo 1 246 580 labo­ratórnych PCR testov, pozitívne bolo takto testovaných 139 088 osôb.

Vývoj počtu obetí Covid-19

V grafe je znázornený počet obetí za deň a celkový počet obetí

počet obetí za deň
celkový počet obetí

zdroj: NCZI

Všetky grafy, štatistiky a čísla o koronavíruse

Všetky grafy

Premiér Igor Matovič v reakcii na aktuálnu pandemickú situáciu na Slovensku v statuse na sociálnej sieti uviedol, že vírus nie je silnejší, len „my“ sme slabší. „Bludy z každej strany nám mysle opantali, zdravý rozum a pud sebazáchovy sme zavrhli…a osemtisíc pozitívnych za deň je nášho zľahčovania ovocím.“

Prvá nemocnica vylúčne pre Covid pacientov

V Novom Meste nad Váhom začína tento týždeň fungovať prvá nemocnica výlučne pre pacientov s ochorením Covid-19. Pomôže v poskytovaní zdravotnej starostlivosti v najvyťaženejšom Trenčianskom kraji. Pre pacientov s novým koronavírusom je v nemocnici k dispozícii 60 lôžok. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

Situácia v nemocniciach si vyžaduje radikálne riešenie, počet hospitalizovaných ľudí s ochorením Covid-19 kontinuálne rastie, museli sme zakročiť vytvorením samostatnej nemocnice pre pacientov s Covid-19, skonštatoval minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO).

Ministerstvo zdravotníctva deklaruje, že výber nemocníc komplexne vyhradených pre pacientov s ochorením Covid-19 realizuje veľmi citlivo a opatrne. „Aj naďalej musíme zabezpečiť, aby bolo zachované poskytovanie zdravotnej starostlivosti pre pacientov aj s inými diagnózami,“ dodala hovorkyňa.

Informácie o aktuálnej situácii v nemocniciach sú dostupné na webovej stránke www.covidvnemocniciach.sk.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ