Matovič: Zo strany Čaputovej ide o pomstu. Je tu 100-tisíc lepších žien

TASR, Pravda | 19.06.2022 14:56, aktualizované: 
Igor Matovič Foto:
Minister financií Igor Matovič (OĽANO).
Minister financií Igor Matovič (OĽANO) urobí všetko pre to, aby bol prorodinný balíček v Národnej rade SR prijatý a veto prezidentky Zuzany Čaputovej prelomené. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo. Potvrdil, že premiér Eduard Heger (OĽANO) s týmto postojom súhlasí. Čo povedal na otázku, či bude mať OĽaNO vlastného kandidáta na prezidenta?

Protiinflačný balíček

Matovič je presvedčený, že prezidentka nepodpísala protiinflačný balíček, pretože ide z jej strany o pomstu. Tvrdí, že prezidentka si vzala za rukojemníkov rodičov s deťmi. S jej rozhodnutím „hlboko“ nesúhlasí. Kritizoval ju, že sa spolu so Smerom, Hlasom a SaS pridala k fašistom z Republiky, ktorí sú tiež proti balíčku.

Nezaradený poslanec Národnej rady SR a podpredseda mimoparlamentného Hlasu Erik Tomáš poznamenal, že o tomto balíku už so šéfom OĽANO hovoril a strane prekáža najmä to, že sa nepomáha ľuďom, ktorí nemajú deti, alebo seniorom. Podľa jeho slov Matovičovi garantujú všetkých 11 hlasov, avšak žiadajú podporu na mimoriadne valorizácie dôchodkov a životného minima.

VIDEO: Poslaňkyňa OĽaNO Kavecká o kolegovi Gyimesim, prirovnala ho k Bittó Cigánikovej.

Video

V prípade, že bude budúci týždeň v parlamente prelomené veto prezidentky a tá sa obráti na Ústavný súd SR, Matovič tvrdí, že sa jeho rozhodnutia neboja. „Ak bude ústavný súd rozhodovať tak, ako rozhodoval doteraz, tak rodiny podrží,“ povedal minister financií s tým, že je potrebné prelomiť veto a nechať rozhodnúť ústavný súd. Obaja diskutujúci sa dotkli aj nárastu cien v krajine. Podľa slov Tomáša na Slovensku prichádza k zdražovaniu už dlhé mesiace a koalícia zatiaľ nič dokopy neurobila a neprináša opatrenia.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast Čítajte viac Tri facky pre Matoviča. Od koho?

Kandidát na prezidenta

Matovič v relácii Na telo tiež vyhlásil, že by bolo dobré, keby boli v prezidentských voľbách na výber viacerí kandidáti. „Nechcem sa dotknúť Zuzany Čaputovej, určite robí niektoré veci dobre, na druhej strane mi vadí tá strojenosť a falošnosť,“ povedal. Na otázku, či bude hnutie OĽaNO hľadať vlastného kandidáta, povedal, že to „nebudem znásilňovať, je minimálne 100-tisíc lepších žien, hodnotovo, ako naša prezidentka“.

Igor Matovič Čítajte viac Matovič sa znovu pustil do médií. Pýta sa, kde nájdu blázna, ako je on

Zvyšovanie platov učiteľov

Témou bolo aj zvyšovanie platov učiteľov. Podľa ministra, ak niekto hovorí o 200 miliónoch eur nadvýberu daní mesačne, tak netvrdí pravdu. „Mrzí ma, že máme svetový unikát, ministra školstva, ktorý blokuje zvyšovanie platov učiteľov,“ uviedol Matovič na adresu ministra školstva Branislava Gröhlinga (SaS). Tvrdí, že bude robiť všetko pre to, aby platy v školstve rástli. Zopakoval, že by sa to mohlo financovať zo zvýšených daní, ktoré však liberáli vetujú. Tomáš povedal, že platy učiteľom za ich vlád rástli pravidelne.

Kampaň proti Matovičovi

Matovič opäť spomenul, že v u plynulých týždňoch proti nemu médiá viedli antikampaň. Na otázku, či sa ospravedlní za svoj výrok: „Urobili ste zo mňa Žida 21. storočia“, povedal iba, že sa stretol so zástupcami židovskej obce a dlho spolu hovorili.

Igor Matovič Čítajte viac Matovič: Urobili ste zo mňa Žida 21. storočia. Weisenbacher žiada ospravedlnenie

Odvolávanie Sulíka

V prípade, ak by bol Matovič v parlamente, tak by za odvolanie ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) nehlasoval. „Aj keby si to zaslúžil,“ povedal. Zároveň dodal, že Heger je lepším premiérom, ako bol on.