Podľa Mečiara by Kaník aj tak padol

05.10.2005 14:52

"Neskoro, konečne," stroho reagoval predseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar na avizovanú demisiu ministra práce sociálnych vecí a rodiny Ľudovíta Kaníka. Ako dodal, "Kaník urobil správne rozhodnutie, za dva týždne by bol padol." Šéf ĽS-HZDS sa domnieva, že Kaník nebude posledným odvolaným ministrom.

Podpredsedníčka ANO Katarína Glončaková-Golev uviedla, že situácia je neudržateľná a vláda nemôže vydržať do riadneho termínu volieb.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ľudovít Kaník podá v najbližších dňoch demisiu. Demisiu chce podať do rúk prezidenta na druhý deň po konferencii o dôchodkovej reforme, ktorá sa má konať 12. októbra. „Považujem za chybu, že ja a moja rodina sme požiadali o príspevok zo štrukturálnych fondov,“ uviedol na mimoriadnom brífingu minister Kaník. Minister sa domnieva, že príliš kládol dôraz na politickú a sociálnu agendu rezortu práce a sociálnych vecí a nedocenil, že sa škandalizácia používa ako nástroj politického boja. Minister sa po svojom odstúpení chce aktívne venovať integrácii pravicových síl na Slovensku.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Sweet ružové kvety srdiečka

Sweet ružové kvety srdiečka

37,99
Sweet farebné pivónie a hyacinty

Sweet farebné pivónie a hyacinty

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk