Csáky nechce vo vláde SNS a KSS

20.05.2006 00:41

Slovenská národná strana a Komunistická strana Slovenska by nemali byť podľa vicepremiéra a podpredsedu SMK Pála Csákyho v budúcej vládnej koalícii a nemali by mať ani reálny vplyv na budúcu vládnu politiku.

Domnieva sa, že vstup SNS do vlády by bol veľmi nešťastný krok. „Nemyslím si, že Slovensko by bodovalo takýmto riešením, rozhodne by na to bola tvrdá reakcia zo strany aj Európskej únie a tá vláda by bola chápaná ako nie celkom konvencionálna v európskom kontexte,“ vyhlásil Csáky.

Pôsobenie SNS v parlamente bude podľa neho negatívnym prvkom budúceho vývoja. „Pravdepodobne národnostná otázka, maďarská téma bude viac pertraktovaná, ako bola doteraz,“ konštatoval Csáky. V rokoch 2002 až 2006 bolo podľa neho obdobie relatívneho národnostného pokoja aj vzhľadom na to, že SNS nebola parlamentu stranou.

SMK počíta s tým, že môže byť pozvaná ku koaličným rokovaniam a pripravuje sa na túto alternatívu. Csáky však nevylučuje ani to, že SMK ostane v opozícii. Maďarská koalícia bude pritom dbať na to, aby výdobytky v oblasti ľudských a menšinových práv ostali zachované. „Ak tam zistíme aj z opozičného postavenia akékoľvek nedostatky, budeme veľmi tvrdo reagovať,“ poznamenal Csáky. Potvrdil, že KDH a SDKÚ sú pre SMK programovo aj ľudsky najbližšie.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
28,99
Červené ruže s opičkou

Červené ruže s opičkou

43,99
Elite červené ruže a biele ľalie

Elite červené ruže a biele ľalie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk