Truban: Nie som politický nominant

09.02.2007 11:36
Súd
Michal Truban odmietol komentovať svoje menovanie za predsedu Špeciálneho súdu z druhého miesta vo výberovom konaní. Autor: ,

Nový predseda Špeciálneho súdu Michal Truban nekomentoval rozhodnutie ministra spravodlivosti Štefana Harabina vymenovať ho do funkcie z druhého miesta vo výberovom konaní. "Pán minister má zákonné právo vybrať si z prvých troch uchádzačov, ktorí uspeli vo výberovom konaní," povedal sudca pracoviska Špeciálneho súdu v Banskej Bystrici a dodal, že sa necíti byť politickým nominantom. Funkcie predsedu sa ujme 1. apríla.

Truban chce pokračovať v tom, čo začal jeho predchodca Igor Králik. „Urobím všetko pre to, aby Špeciálny súd zostal naďalej uznávanou a rešpektovanou inštitúciou a pevným pilierom súdnej moci na Slovensku,“ uviedol ďalej Truban. S Igorom Králikom nemá problém spolupracovať, pretože sa dlhodobo poznajú a istý čas pôsobili na prokuratúre.

Nový predseda svojho predchodcu považuje za vysoko kvalitného sudcu s pevnými morálnymi a charakterovými vlastnosťami. Truban sa poďakoval Králikovi za všetko, čo pre Špeciálny súd urobil a ubezpečil, že vzájomné vzťahy s Králikom zostanú i naďalej slušné a korektné.

Michal Truban si myslí, že pracovisko súdu v Banskej Bystrici má svoje opodstatnenie a bude sa usilovať, aby v tomto meste aj zostalo. Povedal, že vie o snahe vysťahovať pracovisko Špeciálneho súdu v Banskej Bystrici zo súčasných priestorov a bude o tom rokovať s predsedom banskobystrického krajského súdu Jánom Boborom. Ten avizoval vysťahovanie Špeciálneho súdu k 1. máju 2007. Pracovisko Špeciálneho súdu je v budove, ktorá je v majetku banskobystrického krajského súdu. Ten v súčasnosti funguje v náhradných priestoroch bývalého stavebného učilišťa.

Michal Truban pochádza zo Štiavnických Baní. Má 42 rokov, je ženatý a má dve deti. Je absolventom Právnickej fakulty v Košiciach, pôsobil na prokuratúre, na okresnom i krajskom súde. Na Špeciálnom súde pracuje od jeho vzniku.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Perla ružový amarylis

Perla ružový amarylis

49,99
Kytica Letana 9

Kytica Letana 9

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk