Smer-SD: Redaktori sa prejavili ako hyeny

Za prejav novinárskeho hyenizmu považuje Smer-SD to, že redaktori "navštevujú domovy sociálnych služieb a snažia sa kontaktovať a získavať negatívne informácie o ministerke práce, sociálnych vecí a rodiny Viere Tomanovej od ľudí, ktorí sú zbavení spôsobilosti na právne úkony".

05.08.2007 15:18
Fico Foto:
Predseda vlády Robert Fico
debata

Podľa stanoviska Smeru, ktoré poskytla hovorkyňa strany Katarína Kližanová Rýsová, novinári získavajú informácie v domovoch sociálnych služieb, v ktorých Tomanová pôsobila pred nástupom na post ministerky.

„Strana Smer-SD tvrdo odsudzuje tieto praktiky prekračujúce akýkoľvek rámec objektívneho informovania. Je to len ďalší prejav toho, že zástupcovia médií sa v honbe za senzáciami neštítia použiť akékoľvek metódy,“ uviedla hovorkyňa Smeru.

Konflikt premiéra Roberta Fica s médiami sa vyostril po sobotňajšej tlačovej konferencii, na ktorej novinárov obvinil, že ministerku práce, sociálnych vecí a rodiny Vieru Tomanovú šikanujú. Podľa neho postoj médií k problematike dôchodkovej reformy a krokom ministerky práce a sociálnych vecí môže mať korupčné pozadie. Viac nájdete tu

Podľa politológa Miroslava Kusého je Ficov postoj k médiám chorobný až paranoidný. „Namiesto toho, aby sa premiér obrátil na príčinu, zdroj kritiky, tak sa obracia proti samotným kritikom,“ povedal Kusý. Viac nájdete tu

debata chyba