Slovensko vymení veľvyslanca v Prahe

20.02.2008 08:37
Praha
Praha Autor:

Ekonóm nahradí spisovateľa, po siedmich rokoch nastáva zmena na poste slovenského veľvyslanca v Česku. "Najneskôr v máji sa tejto funkcie ujme 52-ročný Peter Brňo, ktorý v súčasnosti pôsobí na ministerstve hospodárstva," prezradil pre Pravdu nemenovaný zdroj blízky vláde SR.

Hovorca ministerstva zahraničných vecí správu odmietol potvrdiť. „O menách veľvyslancov hovoríme, až keď dostanú súhlas daného štátu a po tom, čo ich vymenuje prezident,“ vysvetlil Ján Škoda. Brňo však naznačil, že do Prahy má pravdepodobne namierené. „Dostal som ponuku robiť ambasádora, ale to je všetko, čo môžem povedať,“ reagoval na otázku Pravdy o svojom možnom pôsobení v Česku. Vo veľvyslaneckom kresle by tak vymenil spisovateľa Ladislava Balleka, ktorý je v Prahe už od roku 2001, čo znamená že už zhruba dva roky nadsluhuje.

Brňo v rezorte hospodárstva pracuje ako vedúci odboru obchodnej politiky. V prvej Dzurindovej vláde bol štátnym tajomníkom tohto ministerstva ako nominant Strany demokratickej ľavice. V rokoch 1984 – 1990 robil zástupcu a neskôr úradujúceho obchodného radcu na slovenskom zastupiteľskom úrade v Zambii.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku