Minárik pripomenul Paškovi Hlinkovu bustu

Poslanec Národnej rady (NR) SR Pavol Minárik poslal predsedovi parlamentu otvorený list, v ktorom ho upozorňuje na to, že v parlamente ešte stále nie je busta a pamätná tabuľa Andreja Hlinku. "Vážený pán predseda, chcem veriť, že toto otáľanie nie je pokračovaním vyjadrenia vášho postoja k schválenému zákonu. Vyjadrili ste ho neúčasťou na hlasovaní, napriek vašej prítomnosti, o ktorej svedčia vaše hlasovania o pozmeňujúcich návrhoch," uvádza sa v liste.

04.04.2008 16:50
Pavol Minárik Foto: ,
Pavol Minárik.

Minárik pripomína Paškovi, že zákon o zásluhách Andreja Hlinku bol schválený ako jeden z mála 94 poslancami. Od jeho schválenia prešlo päť a od nadobudnutia účinnosti tri mesiace. „Bolo by nedôstojné, a navyše, priečilo by sa vášmu poslaneckému sľubu, nenaplniť tento zákon v čo najkratšom čase. Už päťmesačné obdobie, ktoré uplynulo od schválenia, je na hranici akceptovateľnosti,“ tvrdí Minárik a v závere vyzýva Pašku, aby paragraf 2 zákona „v čo najkratšom čase, najneskôr do 16. augusta, teda do výročia smrti Andreja Hlinku, v plnom rozsahu naplnil“.

„Zákon o zásluhách Andreja Hlinku neobsahuje žiadne konkrétne termíny,“ povedal hovorca predsedu parlamentu Jozef Plško. Kancelária Národnej rady SR z poverenia predsedu Pavla Pašku bezodkladne po schválení zákona pristúpila k zabezpečeniu požiadaviek. „Konkrétne inštalovanie busty Andreja Hlinku je však úzko naviazané na celkový dizajn Hurbanovej siene – vestibulu NR SR, a veľmi dôležitou je aj otázka autorských práv k architektonickému riešeniu budovy,“ vysvetľuje proces Plško.

Celý proces zabezpečovania úspešne pokračuje. „Už onedlho bude Kancelária NR SR informovať o riešení, ktoré bude predpokladom pre inštaláciu busty a pamätnej tabule. Všetko nasvedčuje tomu, že sa ich podarí inštalovať ešte do leta tohto roku,“ dodal.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba