Detská Univerzita pôjde do trezoru. S hymnou

22.04.2008 13:37
Detská univerzita
Začiatok Detskej Univerzity bude patriť už tradične imatrikulácii v Aule Univerzity Komenského, na ktorej dostanú mladí študenti indexy. Autor:

Detská Univerzita Komenského bude mať svoju hymnu. Skomponujú ju bratia Popovičovci a vyjde na albume, ktorý bude súčasťou šiesteho pokračovania knihy s deviatimi prednáškami.

„Profesori deťom odpovedia na otázky, na ktoré často nemajú odpovede ani ich rodičia. Mňa veľmi zaujíma, prečo ma puberta neminie a prečo mi v tom čase idú rodičia na nervy. Myslím, že pre deväť- až štrnásťročných je to veľmi zaujímavá téma. Študenti sa dozvedia veci, ktoré som ja už dávno zabudol,“ povedal Juraj Kukura, riaditeľ Divadla Aréna.

V tomto bratislavskom divadle sa budú deti stretávať každú stredu počas obidvoch prázdninových mesiacov. Výnimkou je imatrikulačný a promočný ceremoniál v Aule Univerzity Komenského. Mladí študenti tu dostanú 2. júla najskôr index a tí, čo absolvujú najmenej šesť z deviatich prednášok si 27. augusta preberú z rúk rektora Františka Gahéra aj diplom absolventa.

Študenti Detskej Univerzity Komenského môžu už tradične podrobiť v parlamente krížovému výsluchu ministrov. Okrem toho zistia, čo skrýva trezor Národnej banky Slovenska. Exkurzia v jeho priestoroch je súčasťou sprievodného programu, podobne ako séria workshopov o architektúre či výtvarné dielne.

Detská Univerzita Komenského

termín a miesto názov prednášky
2. júla v Aule Univerzity Komenského Prečo euro nie je koruna?
9. júla v Divadle Aréna Prečo štát potrebuje zákony?
16. júla v Divadle Aréna Prečo sa v opere spieva a prečo sa hudba píše v notách?
23. júla v Divadle Aréna Prečo a načo je dobrý magnetizmus?
30. júla v Divadle Aréna Prečo niektoré stromy na jeseň ožltnú a iné nie?
6. augusta v Divadle Aréna Prečo majú niektorí ľudia modré oči?
13. augusta v Divadle Aréna Prečo každý nemôže stavať, ako chce a čo chce?
20. augusta v Divadle Aréna Prečo má puberta neminie a prečo mi v tom čase idú rodičia na nervy?
27. augusta v Aule Univerzity Komenského Prečo a ako sa prenáša obraz a zvuk na diaľku?

„V období, keď sa musíte o všetko prosiť, si Detskú Univerzitu Komenského vybrala Európska únia. Sme totiž jediné divadlo, ktoré ponúka univerzitné vzdelanie. A deväť prednášok, to je deväť neopakovateľných divadelných predstavení,“ teší sa Kukura. „Mojím cieľom je vytvárať elitu. Elita je vždy o krok pred ostatnými,“ dodal s tým, že tento rok spoznáme študentov Detskej Univerzity Komenského podľa žltých šiltoviek a tričiek.

Každý rok absolvuje Detskú Univerzitu Komenského viac ako dvestopäťdesiat detí. Prednášky si na stránkach denníka Pravda môžu preštudovať aj ich rodičia.

Kniha s ilustráciami Ivana Popoviča a v grafickej úprave Davida Popoviča je dostupná v závere roka pre každého.

Prvú prihlášku na Detskú Univerzitu Komenského nájdete v denníku Pravda už v piatok.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku