Schuster pozval Fischera do Košíc

14.06.2008 15:19
Schuster, Fischer
Rakúsky prezident Heinz Fischer (vľavo) navštívil spolu v bývalým slovenským prezidentom Rudolfom Schusterom hrob jeho manželky Ireny na košickom cintoríne Rozália. Autor:

Rakúsky prezident Heinz Fischer sa počas súkromnej návštevy Slovenska stretol s bývalou hlavou štátu Rudolfom Schusterom. Fischer, ktorý prišiel na Schusterovo pozvanie, navštívil aj Medzev, rodisko slovenského exprezidenta, a jeho okolie.

„Prišiel som sem pre priateľstvo s pánom Schusterom a smutnú udalosť v jeho rodine, chcel som navštíviť hrob jeho manželky,“ povedal na krátkom stretnutí s novinármi Fischer. Hneď po prílete navštívil hrob Schusterovej manželky Ireny, ktorá nedávno náhle zomrela.
Hoci Fischer prišiel do Košíc na súkromnú návštevu, nevylúčil, že v budúcnosti by Košice mohol navštíviť aj oficiálne.

„S pánom Fischerom sa poznáme dlho, ešte z čias, keď som bol primátorom,“ doplnil Schuster. Schuster viedol košický magistrát v 90. rokoch. Obaja však nevykonávali prezidentskú funkciu v rovnakom čase.

Rakúski politici v súčasnosti 74-ročnému Schusterovi pomohli počas jeho hospitalizácie v Innsbrucku v roku 2000. Schustera, ktorý bol pred rokom 1989 členom Ústredného výboru Komunistickej strany Slovenska, dala do Rakúska previezť jeho rodina po neúspešnej liečbe na Slovensku.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
19,99
Dôkaz lásky červený

Dôkaz lásky červený

29,99
Prestige ružové ruže

Prestige ružové ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk