Novým riaditeľom Sociálnej poisťovne je Muňko

20.08.2008 14:42, aktualizované: 17:09
Dušan Muňko
Autor:

Novým generálnym riaditeľom Sociálnej poisťovne sa stal doterajší štátny tajomník ministerstva životného prostredia Dušan Muňko. Do funkcie ho vymenovala vláda Roberta Fica. Na čele štátom kontrolovanej inštitúcie, ktorá spravuje priebežne financovanú časť dôchodkového systému a vypláca dôchodky a ďalšie sociálne dávky, Muňko nahradí Ivana Bernátka.

„Návrh padol po rozhodnutí pána premiéra a mňa,“ povedala novinárom po rokovaní vlády ministerka práce Viera Tomanová. Muňka označila za schopného manažéra so skúsenosťami zo súkromného aj verejného sektora. Očakáva od neho, že predovšetkým úspešne dotiahne prechod Sociálnej poisťovne na euro a prispeje k stabilizácii dôchodkového systému.

Bernátek sa vzdal funkcie sám, začiatkom mesiaca o svojom rozhodnutí listom informoval premiéra Fica. Vláda Muňka odvolala na jeho žiadosť z pozície štátneho tajomníka ministerstva životného prostredia, ktoré len niekoľko dní vedie nový minister Ján Chrbet. Meno nového štátneho tajomníka zatiaľ nie je známe.

Odchod Bernátka z postu šéfa Sociálnej poisťovne presadzoval Fico, ktorý nebol spokojný s jeho prácou. Tomanová mala pôvodne nájsť za neho náhradu do konca júla. „Veľmi ťažko sa hľadá nástupca do Sociálnej poisťovne,“ priznala ministerka.

Muňko (63), ktorý je členom predsedníctva najsilnejšej vládnej strany Smer, v minulosti šéfoval napríklad cestovnej kancelárii Satur. Podľa Tomanovej sa v Smere venuje poradenstvu v oblasti financovania strany. V roku 2002 bol Muňko zvolený za poslanca Národnej rady. V minulosti bol podozrivý z nelegálnej držby exotických vtákov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku