Fico nadával novinárom do hyen

Premiér Robert Fico opätovne adresoval novinárom spŕšku kritiky. Tlačovú besedu zvolal, lebo ho rozčúlil ranný incident, ktorý sa stal jeho manželke. Na tlačovej besede, na ktorej nepovolil klásť otázky, povedal, že novinári v Škode Fabii ráno prenasledovali jeho manželku zo služobného bytu k budove Univerzity Komenského v Bratislave, keď išla k lekárovi. Premiérovi prekáža, že ju fotili, hoci v uplynulých dňoch podstúpila vážny stomatologický zákrok.

21.11.2008 12:55
Fico Foto:
Premiér Robert Fico
debata

„Novinári, ktorí takýmto spôsobom atakujú ženu, ktorá nemá pri sebe žiadnu ochranu a ide navštíviť lekára, sú pre mňa obyčajné hlúpe hyeny… To je špinavosť non plus ultra, môžete sa hanbiť,“ vyhlásil Fico s tým, že novinári nereagovali na jej výzvy, aby prestali.

Ak chcete, bojujte so mnou, ale nie s mojou rodinou, ktorá nemá nič spoločné s politikou, žiadal Fico. „Útočte na mňa, bite ma hlava – nehlava, len prosím vás, zabudnite na moju rodinu, manželku, syna a ďalších rodinných príslušníkov,“ uviedol Fico. Tvrdí, že zo slovenského bulváru sa šíri hyenizmus, ktorý nemá obdobu.

Podľa Fica novinári by nemali spochybňovať zákonné nároky ústavných činiteľov. Tvrdí, že štvorizbový služobný byt, do ktorého sa presťahoval pred pár mesiacmi, by nemali spochybňovať. Politici podľa neho majú nárok na „elementárny servis“. „O chvíľu budete od nich chcieť, aby robili bez platu, aby chodili na súkromných vlastných autách a nemali nárok na nič. Toto je veľmi nebezpečná atmosféra, ktorú v poslednom období médiá vytvárajú okolo slovenských politikov,“ dodal premiér. Podotkol, že bývalý premiér Mikuláš Dzurinda býval v šesťizbovom služobnom byte a vtedy sa o tom nepísalo. Ficova hovorkyňa Silvia Glendová novinárom nepovedala, koľko mesačne štát platí za Ficov byt. „To musíme zistiť,“ uviedla Glendová.

debata chyba