Poslanec Micheľ chýba, fára za Šachťar

Nezávislý poslanec Ľuboš Micheľ je príliš chorý na prácu v parlamente, v Šachťare Doneck však zarezáva. Zatiaľ čo v Národnej rade sa už dva mesiace ospravedlňuje pre chorobu, za ukrajinský futbalový klub tento týždeň sfáral aj do bane. Z parlamentu mu každý mesiac chodí na účet okolo 3 585 eur (108-tisíc korún).

29.04.2009 06:02
Ľuboš Micheľ Foto:
Bývalý skvelý rozhodca Ľuboš Micheľ nebol v parlamente pre údajnú chorobu. V doneckých baniach mu to neprekážalo.
debata

Odkedy bývalý futbalový rozhodca pracuje na Ukrajine, v parlamente sa objavuje zriedka. Naposledy to bolo 6. februára. Neúčasť ospravedlnil chorobou v septembri, októbri, novembri aj marci. V decembri a vo februári bol na služobnej ceste, nie však za Národnú radu.

Micheľ chýba – opäť pre chorobu – aj na aprílovej schôdzi. V pondelok pritom Šachťar Doneck na svojej webovej stránke zverejnil správu, ako Micheľ v rámci propagácie klubu sfáral do Skočínskej uhoľnej bane.

„To bola dlhodobo plánovaná akcia. Trvalo to asi hodinu,“ vysvetľoval fáranie Micheľ, ktorého Pravda aj v utorok zastihla v kancelárii v Donecku. Tvrdil, že je na „maródke“ a v Donecku je náhodou. „Inak som doma,“ povedal. Zdôraznil, že má aj potvrdenie od lekára, nespresnil však, na čo sa lieči.

Pre chorobu nebol Micheľ v parlamente napríklad ani 17. apríla. V ten istý deň však poskytol rozhovor agentúre SITA, v ktorom hodnotil úspech mužstva v zápase s Olympiqueom Marseille. „Samozrejme, v klube sme všetci spokojní a šťastní, ale radosť trvá veľmi krátko a musíme sa koncentrovať na náš ďalší duel, ktorým bude semifinále domáceho pohára práve proti Dinamu Kyjev,“ reagoval Micheľ, ktorý pracuje v Šachťare ako šéf medzinárodného oddelenia.

Zápas s Dinamom Kyjev čaká Šachťar Doneck v stredu. Do Kyjeva by mal cestovať aj Micheľ. Tvrdila to aspoň sekretárka, ktorá s ním Pravde prepájala hovor.

Micheľ už prišiel vlani pre neospravedlnenú absenciu o dva platy. Či mu predseda parlamentu Pavol Paška (Smer) siahne na plat aj po týchto zisteniach, jeho hovorca Jozef Plško nevedel povedať. „Účasť za apríl sa bude posudzovať až začiatkom mája,“ povedal Plško.

Hoci Micheľ v parlamente viac chýba, ako pracuje, mandátu sa drží. „Mandát je môj,“ zdôraznil. Pred dvoma rokmi Micheľa, ktorého chráni poslanecká imunita, začala preverovať polícia pre podozrenie, že neplatil dane z príjmov za pískanie futbalových zápasov. Micheľ všetky obvinenia poprel, vlani na jeseň sa však vzdal kariéry medzinárodného rozhodcu.

Ľuboš Micheľ hlboko v bani v čase, keď mal...
Bývalý skvelý rozhodca Ľuboš Micheľ nebol v...
Poslanec Micheľ vymenil parlament za baňu.
debata chyba