20,114 poslanciPS/SPOLU
15,723 poslanciSmer
12,072 poslanciĽSNS
9,692 poslanciKDH
9,622 poslanciSaS
5,251 poslanecOĽaNO
4,960 poslancovSMK
4,090 poslancovSNS

Fico: Dzurinda nemôže byť mojím svedomím

06.08.2009 17:37
Robert Fico
ilustračné foto Autor:

Mikuláš Dzurinda nemôže byť mojim svedomím, tohto človeka nikdy nebudem komentovať, vyhlásil premiér Robert Fico (Smer-SD) na adresu šéfa najsilnejšej opozičnej strany SDKÚ-DS. Dzurinda na štvrtkovej tlačovej konferencii Fica kritizoval za nízke čerpanie eurofondov v terajšom sedemročnom programovacom období. Fico tvrdí, že Dzurinda je klamár a klame aj v súvislosti s eurofondami.

"Mojím politickým svedomím nemôže byť človek ako Mikuláš Dzurinda, ktorý od rána do večera cigáni. Vydieral nás, spôsobil odovzdanie ekonomiky tohto štátu cudzím monopolom. Preukázateľne kupoval poslancov Národnej rady SR. Človek, ktorý nikdy nechcel Slovensko, nehlasoval za Ústavu SR, zvrchovanosť. Tohto človeka nikdy nebudem komentovať,” povedal Fico.

Premiér podľa najväčšej opozičnej strany nesie za čerpanie eurofondov hlavnú zodpovednosť, a preto by mal namiesto predstierania riešenia problémov v ekonomike a „papalášskeho pretŕčania sa pred kamerami“ začať konečne riešiť katastrofálnu situáciu pri čerpaní eurofondov. "Cigáni od rána do večera aj v súvislosti s eurofondami, pretože je preukázané, že Slovensko čerpá fondy priemerným európskym tempom, nie sme prví ani poslední,” dodal Fico pred novinármi na dnešnej obhliadke výstavby diaľnice D1 cez Považskú Bystricu.

Premiér v týchto dňoch navštevuje veľké stavby financované z verejných prostriedkov. Dzurinda ho kritizoval aj za toto. Podľa neho by sa Fico mal zaoberať vážnejšími problémami v ekonomike.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Sweet ružové ruže a gerbery s gypsomilkou

Sweet ružové ruže a gerbery s gypsomilkou

23,99
Amore biele ľalie

Amore biele ľalie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk