Ficova ovečka z Kysúc má po voľbách päť funkcií

12.12.2009 06:01
Vladimír Macášek
Vladimír Macášek (Smer) stíha päť funkcií. Autor:

Nedávne župné voľby spravili z členov najúspešnejšej strany Smer rekordérov vo verejných funkciách. Prilepšil si aj nový župný poslanec v Žilinskom kraji Vladimír Macášek (Smer). Ten tvrdí, že popri starostiach v župe bude stíhať aj ďalšie štyri verejné funkcie, ktoré už zastáva.

Macášek je okresným šéfom Smeru v Kysuckom Novom Meste, poslancom mestského zastupiteľstva, členom výkonného výboru a riaditeľom sekcie logistiky vo Fonde národného majetku a za fond zastupuje verejnosť aj ako šéf predstavenstva autobusovej spoločnosti Veolia Transport Nitra.

Ako sa dajú popri 8-hodinovom pracovnom čase vo fonde stíhať ešte iné verejné funkcie? „Je to vec organizovania pracovného času a povinností,“ tvrdí Macášek. „Mám okolo seba skvelých spolupracovníkov ako v zamestnaní, tak aj mimo neho. S nimi budem spolupracovať naďalej. Pričom na výkon svojej práce využívam mobilný telefón a výpočtovú techniku.“ V stredu napoludnie však denník Pravda poslanca zastihol doma na Kysuciach, hoci vo fonde nemal dovolenku. Macášek sa vykrúcal, že si na Kysuce v služobnom aute odskočil zo Žiliny len v rámci obedňajšej prestávky. „Cestu zo Žiliny na Kysuce si vykážem ako súkromnú,“ reagoval. Upozornil, že šetril verejné peniaze tak, že sa viezol aj s ďalším kolegom, aj keď v skutočnosti mali ešte šoféra.

Macášek tvrdí, že funkcie vo fonde mu v poslednej výplate priniesli 1 139 eur (34-tisíc korún) a ako poslanec mesta si polepšil o necelých 100 eur (3-tisíc korún). Ide však o čistú mzdu po viacerých zrážkach, keďže len základná hrubá mzda vo fonde je pre členov výkonného výboru vyše 1 800 eur (54-tisíc korún) a k tomu dostávali do vlaňajška aj 100-percentné odmeny. V autobusovej firme Macášek plat zo zákona poberať nemôže a odmenu nedostáva ani v Smere za post okresného šéfa. Po župných voľbách mu však pribudne plat župného poslanca, ktorý v Žilinskom kraji aj s príplatkom na cestovanie dosahuje 555 eur (16 700 korún) mesačne.

Macášek tvrdí, že platu v žilinskej župe sa nevzdá. „Ja si plat poslanca ponechám preto, lebo plat poslanca mesta využívam na podporu domovov sociálnych služieb, rôznych spolkov, kultúrno-spoločenských podujatí a súťaží v okrese Kysucké Nové Mesto. S platom poslanca župy bude moja podpora väčšia a rozšírená aj na neziskové organizácie,“ tvrdí Macášek.

Funkcie okresného šéfa Smeru Macáška

člen Výkonného výboru Fondu národného majetku a riaditeľ sekcie logistiky vo fonde – 1 800 až 3 600 eur/mesiac

predseda predstavenstva Veolia Transport Nitra – bez odmeny

okresný predseda Smeru v Kysuckom Novom Meste – bez odmeny

mestský poslanec v Kysuckom Novom Meste - 100 eur/mesiac

poslanec v žilinskom VÚC – 555 eur/mesiac

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku