Šťastný prestal drukovať slovenskému hokeju

Hokejová legenda Peter Šťastný sleduje priamo vo Vancouvri hokejový turnaj, slovenská reprezentácia však preňho nie je podstatná. Fandí tímu USA, kde hrá jeho syn Paul.

20.02.2010 06:06
Peter Šťastný Foto:
Peter Šťastný.
debata

Šťastný tvrdí, že na slovenský hokej zanevrel pre napäté vzťahy s prezidentom zväzu Jurajom Širokým. „Chlapcov poznám, mám ich rád. Ale za USA hrá môj syn, držím palce jemu. Slovenskému hokeju nebudem fandiť, pokiaľ bude mať vedenie, aké má,“ odpovedal na otázku, komu by fandil v zápase Slovenska proti USA. Tiež povedal, že syn Paul je jediným dôvodom, prečo na olympiádu cestoval.

Čítajte rozhovor:
Pre Petra Šťastného nie je slovenský hokej prvoradý. Fandí USA“:[http://sport.pravda.sk/…szoh2010.asp?…]

Na Šťastného vyjadrenia v piatok reagoval premiér Robert Fico (Smer). „Považujem za veľmi zvláštne, že pán Šťastný ako ústavný činiteľ, teda europoslanec, sa takto stavia k Slovenskej republike,“ uviedol.

Bývalý hokejista Šťastný však hovorí, že tu nejde o politiku. „V europarlamente zastupujem v prvom rade Slovensko. Toto je, preboha, šport. Nie vojna. A opakujem, syn je prvoradý,“ reagoval na výhrady.

Europoslancovi za SDKÚ Šťastnému prekáža, že Široký za komunizmu pracoval ako agent ŠtB vo Washingtone. „Takýto prezident hokejového zväzu je hanbou nielen pre slovenský hokej, ale aj Slovensko ako krajinu. To je to isté, ako keby vysoký dôstojník gestapa viedol hokejovú alebo futbalovú federáciu Nemecka, čo je nepredstaviteľné,“ povedal Šťastný. Redakcia Pravdy sa v piatok pokúšala získať odpoveď prezidenta hokejového zväzu, ale na zväze nevedeli povedať, kde je. Širokého asistentka nedvíhala telefón.

Široký je považovaný za podnikateľa blízkeho strane premiéra Roberta Fica. Širokého firmy dostávajú veľké štátne zákazky, ako sú diaľnice či rekonštrukcia Bratislavského hradu. Napäté vzťahy medzi Šťastným a Širokým trvajú už niekoľko rokov. Hokejista Šťastný dokonca vystúpil zo Siene slávy slovenského hokeja. Šťastný za Širokého vedenia robil generálneho manažéra hokejovej reprezentácie počas minulých zimných olympijských hier v roku 2006 v Turíne.

debata chyba