Krajcer odchádza z TV JOJ, stal sa jedným z volebných lídrov SaS

, 15.03.2010 11:19, aktualizované: 12:36
Daniel Krajcer
Daniel Krajcer Autor:

Jedným zo štyroch lídrov kandidátky strany Sloboda a Solidarita pre parlamentné voľby je Daniel Krajcer, donedávna známy ako moderátor komerčnej televízie JOJ. Krajcera v pondelok oficiálne predstavilo na tlačovej besede vedenie strany SaS, na kandidátke dostal číslo päť.

„Strana Sloboda a Solidarita pôjde do kampane so štvoricou lídrov. Lídrami kampane SaS budú predseda strany Richard Sulík podpredsedovia strany Jozef Mihál a Juraj Miškov. Štvrtým lídrom kampane bude pán Daniel Krajcer,“ predstavil lídrov podpredseda strany Juraj Miškov.

Krajcer svoj vstup do SaS odôvodnil tým, že táto strana „je historicky prvá strana od roku 1992 s reálnou šancou uspieť vo voľbách, na kandidátke ktorej nie je žiadny bývalý politik spojený s nejakou kauzou alebo škandálom“. Ako druhý dôvod, prečo prijal ponuku Sulíkovej strany, uviedol, že program strany je konkrétny v porovnaní s programami iných politických strán. „Stav našej krajiny nie je dobrý, nemám teraz na mysli následky hospodárskej krízy. Mám na mysli celkovú atmosféru, morálny úpadok, mám na mysli megakauzy, ktoré sa objavujú každý týždeň a reálne sa takmer nič nedeje,“ dodal do tretice Krajcer, ktorý je presvedčený, že má s politikou isté skúsenosti.

Podľa Krajcera je SaS strana úspešných ľudí. Sám je presvedčený, že v strane bude úspešný a v prípade neúspechu sa do televízie nevráti. „Nemám takú dohodu (s TV JOJ – pozn. red.), a o neúspechu neuvažujem,“ povedal Krajcer. Oznámil, že v televízií končí nielen ako moderátor, ale aj ako člen vedenia televízie. „Bavili sme sa o rôznych alternatívach, ale o tomto je ešte predčasné hovoriť,“ odpovedal Krajcer na otázku, či v prípade volebného úspechu bude navrhnutý na nejakú ministerskú funkciu. „Podstatné je, aký mandát dostaneme,“ dodal.

Krajcera potvrdila ako päťku na kandidačnej listine republiková rada, ktorá bola v sobotu v Košiciach. Kandidačná listina SaS mala definitívnu podobu v nedeľu. „Ja som ho (Krajcera – pozn. red.) oslovil už aj dávnejšie. Dohodli sme sa teraz, nebol to žiaden zámer, ani nejaký plán. Teraz sme sa dohodli, že sa stane členom našej strany, že ide bojovať za dobro veci spolu s nami. Navyše sa u nás stalo, že sa jedno miesto na kandidátke uvoľnilo, a tým pádom sme to vedeli dobre skĺbiť,“ povedal predseda strany Richard Sulík.

Krajcer ešte členské do strany zatiaľ nezaplatil, ale chystá sa to urobiť. „Niektoré technické veci ešte riešime za pochodu, lebo to naozaj bolo rozhodnutie na poslednú chvíľu,“ odôvodnil, prečo doteraz neprispel do straníckej kasy, kde je minimálne členské sto eur na rok. Výšku sumy, ktorú chce vložiť na konto strany, neuviedol.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Flower box biela kocka "L" farebné kvety

Flower box biela kocka "L" farebné kvety

29,99
Flower bag biele kvety a zelené santíny

Flower bag biele kvety a zelené santíny

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk