Ste obdivuhodne hlúpa, povedal Slota novinárke

Lídra SNS Jána Slotu na tlačovej besede vyprovokovala otázka novinárky, ako národniari odmietajú slovenskú pomoc Grécku, aby ochránili peniaze ľudí v SR a na druhej strane pri kauzách ich ministrov prišla štátna kasa o miliardy.

13.05.2010 13:54
debata (134)

„Pani redaktorka, musím vám povedať, ste obdivuhodne hlúpa,“ reagoval Slota. Odmietol, že by sa okrádalo napríklad pri predaji emisií, kde podľa medializovaných informácií prišlo Slovensko o približne dva miliardy korún (vyše 66,3 mil. €). „Za tie peniaze sa zateplilo tisíce bytov, ľudia dostali prácu,“ povedal šéf SNS.

Podpredsedníčka národniarov Anna Belousovová novinárku upozornila, aby vážila slová, pokiaľ nemá v rukách rozhodnutia súdov. „Nie ste odborníčka,“ poznamenala s tým, že pri predaji emisií išlo o špecifický typ obchodu a Slovensko za neho zinkasovalo reálne peniaze. „Nenašepkávajte,“ upozornila ďalšieho novinára, ktorý sa nahol k redaktorke a chcel jej niečo povedať.

Analýza ministerstva životného prostredia z konca roka 2009 hovorí o tom, že zmluva o predaji emisií bola jednostranne nevýhodná pre Slovensko a krajinu mohla poškodiť na medzinárodnej úrovni. Prípadom sa zaoberá polícia, možné škody vyčíslila do výšky viac ako 66,3 mil. €.

Za to, že parlament nebol pri mimoriadnej schôdzi k slovenskej pôžičke Grécku uznášaniaschopný, môže podľa Belousovovej opozícia, ktorá nedokázala zabezpečiť dostatok vlastných a nezaradených poslancov, ktorí sa k nej hlásia.

Diskusiu odmietol Smer a HZDS, do sály neprišli, pre nedostatok poslancov sa schôdza nezačala. Slota zdôraznil, že SNS slovenskú pôžičku Grécku nikdy nepodporí, ale opozičné strany sa časom podvolia tlaku partnerských európskych strán.

134 debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy