Demonštranti homosexuálom: Zbavte sa hriechu a budete spasení

Odmietavý postoj k pochodu Dúhový Pride Bratislava 2010, ktorý sa má v uliciach hlavného mesta konať budúcu sobotu, ako aj k homosexuálnym vzťahom ako takým, vyjadrilo v Bratislave niekoľko desiatok ľudí.

15.05.2010 19:52
pochod proti homosexuálom Foto:
Účastníci pokojnej demonštrácie proti konaniu Gay Pride na Slovensku, organizovanej Združením pre ochranu rodiny.
debata (311)

Akciu s názvom „Pochod za ochranu rodiny a zvrchovanosť výchovy detí“ zorganizovalo Združenie pre ochranu rodiny.

Účastníci sa po modlitbe v kostole Milosrdných bratov na Námestí SNP vydali krátko po 15:00 do ulíc bratislavského Starého Mesta. Svoje postoje dávali okoloidúcim najavo cez megafón a aj transparentmi, napríklad s nápismi „Homosexuálne partnerstvá = Morálny rozklad spoločnosti“ alebo „My chceme ocka aj mamu“.

„Zdôrazňujem, že sme neprišli preto, aby sme odsúdili homosexuálov. Prišli sme preto, aby sme povedali, že homosexualita je jasný hriech, ktorý je pred Bohom ohavnosťou a že za tento hriech, pokiaľ to tí ľudia budú činiť, je večné peklo, večné zatratenie“, povedal pre médiá Jozef Dupkala predseda Združenia pre ochranu rodiny. Homosexuáli majú podľa Dupkalu „veľkú nádej v tom, že keby zanechali tento hriech, tak budú spasení“.

Združenie pre ochranu rodiny chce požiadať prezidenta, Národnú radu SR aj vládu o prijatie zákonov na ochranu rodiny a o prijatie zákona, ktorý bude proti perzekúcii za homofóbiu (strach z homosexuality alebo homosexuálov, alebo nenávistné správanie sa k nim, pozn. redakcie).

„Homofóbia je termín, ktorý priniesla Európska únia a je to vlastne taký podvod na ľuďoch, lebo je to vyvolaný strach z niečoho, čo skutočne ľudia v srdci necítia. Je to možno strach samotných homosexuálov o svoju prezentáciu vlastného života. Je to možno ich túžba, aby sa presadili vo verejnosti, aby sa prijali zákony, ktoré vlastne budú preferovať ich názor,“ dodal Dupkala.

Tvrdí, že homosexuálov neodsudzujú, len ľutujú a všetci čo prídu o týždeň na pochod Dúhový Pride Bratislava 2010 sa za to budú zodpovedať pred Bohom. „Neodsudzujeme nikoho z nich, pretože to sú Božie deti, Božie stvorenia tak ako my, takí istí hriešnici ako sme my,“ dodal pre médiá Dupkala.

Demonštranti si pripravili rôzne transparenty... Foto: SITA
pochod proti homosexuálom Demonštranti si pripravili rôzne transparenty odsudzujúce homosexualitu.

Pripravované podujatie gejov a lesieb Dúhový Pride Bratislava 2010 – teda pochod za ľudské práva neheterosexuálnych ľudí, za ich spoločenské a politické zrovnoprávnenie má byť aj prvou oslavou gejsko-lesbickej hrdosti na Slovensku. Uskutoční sa presne o týždeň, v sobotu 22. mája v centre hlavného mesta. Podľa organizátorov sa na ňom stretnú nielen gejovia, lesby, bi, transgender a intersexuálni ľudia, ale všetci, ktorým nie je ľahostajný koncept ľudských práv a otvorenej spoločnosti.

311 debata chyba