Petríková si zriadila na ministerstve spravodlivosti masážny salón

Novú ministerku spravodlivosti Luciu Žitňanskú (SDKÚ) čakalo na ministerstve prekvapenie, píše Jej predchodkyňa na ministerstve zriadila masážny salón. Na poskytovanie masérskych služieb Petríková zazmluvnila masérku Lenku Petríkovú. Tá tvrdí, že ministerku predtým nepoznala a sú len menovkyne. Jedna masáž vyšla rezort na osem, mesačne okolo 800 eur.

16.07.2010 13:46
Viera Petríkov Foto:
Exministerka spravodlivosti Viera Petríková.
debata (218)

Za poslednú faktúru zaplatili daňoví poplatníci vyše 1 300 eur. Podľa sme.sk na to išli peniaze zo sociálneho fondu na ministerstve. Nová šéfka rezortu chce zmluvu s Petríkovou zrušiť.

Masérka oslovila rezort iniciatívne, zmluvu uzatvárala s bývalým vedúcim služobného úradu na ministerstve Vlastimilom Pavlikovským. Spočiatku to bolo na čas určitý do 31. decembra 2009, neskôr ju dodatkom predĺžili o rok. Vraj pre spokojnosť zamestnancov. Masérka pre sme.sk povedala, že ministerka Petríková chodila na masáže aj dvakrát týždenne.

Zamestnancov úradu masírovali cez pracovný čas. Relax si však museli nadrábať polhodinu mesačne. Portál sme.sk zverejnil aj zmluvu medzi rezortom s masérkou.

218 debata chyba